Adıyaman’da STK’lar Saldırıyı Kınadı

Adıyaman’da STK’lar Saldırıyı Kınadı
Geçtiğimiz günlerde PKK terör örgütü tarafından Koçali Barajına yapılan saldırıyı Adıyaman’da ki sivil toplum kuruluşları basın açıklaması yaparak kınadı.
Aralarında Adıyaman Barosu, Adıyaman Hukukçular Derneği, Adıyaman Kent Konseyi, İmam Hüseyin Kültür Derneği, Kamu-Sen, Memur-Sen, MÜSİAD ve Alevi Dedesi Mehmet Ali Tutal’ın da olduğu birçok STK ve kanaat önderi ortak basın açıklaması yaptı.
Yapılan basın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:
“Tarihi dokusu, turistik değerleri ve kültürel yapısıyla ülkemizin ve dünyanın güzide yerlerinden biri olan Adıyaman, aynı zamanda birlik, beraberlik ve kardeşliğin hüküm sürdüğü örnek illerden biridir.
Kadim medeniyetlerin kavşağında yer alan Adıyaman geçmişten getirdiği değerlerini kardeşlik ve barış duyguları ile taçlandırmıştır. Adıyaman demek sevgi ve hoşgörü demektir. Adıyaman demek birlik, beraberlik ve kardeşlik demektir.
Zaman içerisinde bu güzellikleri bozmak isteyen münferit olaylar yaşanmış ise de toplumumuzun bütün kesimlerince sergilenen birlik, beraberlik ve dayanışma duruşu daha büyük olumsuzlukların yaşanmasına engel olmuştur.
Geçtiğimiz günlerde bölgenin gelişip kalkınmasına önemli katkı sunacak olan Koçali Barajına yapılan alçakça terör saldırısı sonucu iş makineleri yakılmıştır.
İlimizin ve ülkemizin huzur, güven ve barışına doğrudan müdahale olarak gördüğümüz bu menfur saldırıyı kim veya kimler, hangi amaçla yaparsa yapsın şiddetle ve lanetle kınıyoruz.
Adıyaman’da faaliyet gösteren STK olarak bundan önce defalarca birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi; el ele ve yürek yüreğe vererek ilan etmiştik. Bugün bir kez daha diyoruz ki, böylesi alçakça saldırılarla huzurumuzu, birlik ve beraberliğimizi bozamayacaklar.
Bizler, yaratılanı, yaratandan ötürü karşılıksız seven, sevgiyi, saygıyı, hoşgörüyü barışın en temel ilkeleri sayan bir toplumun mensuplarıyız.
Bugüne kadar huzurlu ve sakin ortamı ile bu coğrafyayı huzur içinde ve ortak yaşam merkezi haline getiren birlik ve beraberliğimiz dünya döndükçe devam edecektir.”
BİZE ULAŞIN