AK Parti Milletvekili Boynukara’dan Koalisyon Açıklaması

AK Parti Milletvekili Boynukara’dan Koalisyon Açıklaması
AK Parti Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara, görevlendirme sonrasında koalisyon ihtimalinin yüksek olduğunu belirtti.
Adıyaman Faal Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret eden AK Parti Milletvekili Adnan Boynukara, koalisyon hükümetiyle ilgili açıklamada bulundu. Cemiyet Başkanı İbrahim Aslan ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Milletvekili Adnan Boynukara, Adıyaman ve genel siyaset üzerine açıklamalarda bulundu.
Seçim sürecinde kendilerini verilen destekten dolayı medyaya teşekkür ziyaretinde bulunduklarını ifade eden Adnan Boynukara, bundan sonra da Adıyaman’ın sorunlarının çözümü noktasında birlikte hareket edeceklerini ifade etti.
Cumhurbaşkanı tarafından yapılacak görevlendirmenin ardından koalisyon olasılığının yüksek olduğunu kaydeden Boynukara, “Şuan Sayın Cumhurbaşkanı tarafından herhangi bir görevlendirme yapılmadığı için süreci beklemek lazım. Ben görevlendirmeden sonra kısa süre içerisinde koalisyon çıkma olasılığı var. Çıkmaz ise de Türkiye hükümetsiz kalmaz. Erken seçimse erken seçim ile problem çözülür.
Ben seçim sonrası yapılmış açıklamaların hepsini siyasi partilerin kendi tabanlarını diri tutmaya ilişkin adımlar olarak görüyorum. Bunların tutarlı, sağlıklı ve kayda alınacak siyasi analizler olmadığını düşünüyorum. Onun için birkaç gün daha beklemek lazım. Birkaç gün sonra tüm siyasi partiler gerçek pozisyonlarına gelecekler. Şuan bile bu pozisyonda olduklarını düşünüyorum. İlk gün ki havaları yok. Bu seçimin şartsız, şurtsuz, koşulsuz galibi AK Parti’dir. Yüzde 41 oy almıştır. AK Parti kendi kendisiyle yarışır bir hale gelmiştir. Muhalefet partilerinin öncelikle bunu düşünmesi lazım. CHP ve MHP’nin toplam oyu AK Parti kadar değil; bunun düşünülmesi lazım. Sayın Kılıçdaroğlu, ‘önceki seçimin altında oy alırsam istifa ederim’ dedi; bunun düşünülmesi lazım. Bunlara ilişkin herhangi bir değerlendirme yapılmıyor; kırmızı çizgiler öne sürülüyor. Kırmızı çizgi tabirinin doğru bir şey olmadığını düşünüyorum. Bu tür açıklamaların hepsinin siyasi partilerin kendi tabanlarını korumak için kullandıkları kavramlar olduğunu düşünüyorum” dedi.
Adıyaman Faal Gazeteciler Cemiyet Başkanı İbrahim Aslan ise, AK Parti Milletvekili Adnan Boynukara’nın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
BİZE ULAŞIN