Demir, "Kur’an Kursları Çocuklarımız İçin Büyük Bir Fırsat"

Okulların tatile girmesiyle gençlerin ve çocukların Kuran Kurslarına yönlendirilmesi gerektiğini belirten Kahta Merkez Yatılı Kuran Kursu Yöneticisi Mustafa Demir, Kuran kurslarına gelen öğrencilerin, Kur’an’dan öğütler aldıkları için, boyları büyürken, kalpleri ve bakış açılarının da geliştiğini söyledi.
Çocukların okullarda aldıkları karnelerinin yanı sıra aynı zamanda ahiret karnelerinin de olduğunu kaydeden Kurs Yöneticisi Mustafa Demir, “Çocuklarımızın sadece okuldaki karnelerini düşünmek onların mutluluğu için yeterli değil. Nasıl ki çocuklarımızın okuldaki başarısını yükseltmek için gece gündüz demeden çalışıyorsak, aynı zamanda onların ahiretteki mutlulukları için de çaba sarf etmeliyiz. Çocuklarımızın ahirette de karneleri olduğunu unutmamalıyız. Zira bir öğrenci nasıl ki okulu bitirince öğrencinin durumunu anlatan bir karne veriyorlar. İşte ahirette de çocuklarımızın bir karnesi olacak. O karnenin tek dersi de yüce kitabımız Kuran’dır. Kötü alışkanlıklar noktasında çocuklarımızı bekleyen ciddi tehlikeler var. Kurana yönelen çocuklara hiç bir kötülük baş edemez” dedi.
Çocuk ve gençlerin camiye alıştırılmasında Ramazan ayının fırsat olduğunu belirten Kuran Kursu Yöneticisi Mustafa Demir, "Vatandaşlarımızın çocuklarının ellerinden tutup her akşam teravihe getirmelerini ümit ediyoruz. Camideki manevi manevi iklimden yediden yetmişe herkesin faydalanması gerekir. Bu nedenle camilere gelen çocuklara karşı hoşgörülü olmamız lazım. Çünkü gelecek nesillerimiz camiye gelen çocuklarımız ile şekillencek. Çocuklar camide ses çıkarıyor diye onlara kızmayınız. Çocukları camiden soğutacak her türlü hareketten uzak duralım. Siz eğer çocuğunuzu camiye getiremiyorsanız bırakın bari camiye gelen çocukları soğutmayın. Çocuklarımıza camilerimizi sevdirelim" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN