Kahta Hafızlarını Yetiştiriyor

Kahta Hafızlarını Yetiştiriyor
Eğitim ve öğretim hayatına 1998 yılında başlayan ve Kahta Müftülüğü’ne bağlı Kahta Merkez Hafızlık Kuran Kursu, 17 yıldır yetiştirdiği hafızların başarıları ile dikkat çekiyor.
Merkez Hafızlık Erek Kuran Kursu’nda hafızlık eğitimi alan hafız adaylarının Ramazan ayında Kahta’nın tüm camilerinde makabele okuduğunu belirten Merkez Hafızlık Kuran Kursu yöneticisi Mustafa Demir, Merkez Hafızlık Erkek Kur’an Kursu’nun yakaladığı başarılarla artık bölgeye hitap ettiğini söyledi.
Merkez Hafızlık Erkek Kuran Kursu hocaların gayretiyle bölgede başarılı hafızlar yetiştirdiğini kaydeden Demir: “Merkez Hafızlık Kuran Kursumuz bölgede başarılı bir şekilde hafızlar yetiştirmeye devam ediyor. Dört ayda bir yapılan sınavlarda başarılı olan hafızlara Diyanet İşleri Başkanlığı tarafın belge verilir. Kursumuz öğrencilerinden dört hafız geçen hafta Diyarbakır’da yapılan sınavda bu belgeyi almaya hak kazandı. Şuanda Kahta’nın merkez camilerinde hafızlarımız mukabele okumaktadırlar. Aynı zaman da kursumuzdan mezun olan sekiz tane hafızımız yine iki hafta önce yapılan mülakat neticesinde Türkiye’nin muhtelif yerlerinde imam hatip olmayı hak kazanmış ve göreve başlamışlardır. Şuanda Gölbaşı ilçemizde mukabele ve hatim ile teravih kıldıran hafız kardeşlerimiz yine kursumuz hafızlarındandır. İki tane öğrencimiz, Samsat’ta bulunan Safvan Bin Muattal’da hatimle teravih namazı kılıyorlar. Onlar da Kahta Merkez Kur’an kursu öğrencilerimizdir. Kuran bülbüllerimiz, Hafızlarımız başarıdan başarıya koşmaktadırlar. Kursumuzdan mezun olup görevde olan Kahta Salkımbağı Cami İmam Hatibi Hafız Emrah Bozan, yapılan yarışmalarda birinci oldu. Yurt dışı sınavında başarılı olduğu için Rusya’da görev yapıyor. Aynı zamanda Abdullah Fırat hafızımız yine üstün bir başarı göstererek İsveç’te görev yapmaya hak kazanmıştır. Orada görev yapmaktadır. Samsat’ta Müftü Vekili Yasin Saraç ve Vaiz Hasan Boğa kardeşimiz ve aynı zamanda Sincik’te Vaizimiz Turgut Karataş kardeşlerimizmde kursumuz hafızlarındandır. Şuanda birçok il ve ilçede müftülük ve vaizlik yapan imam hatip, müezzin, kayyım Kuran kursu öğreticisi hafızlarımız vardır. Geçen ay yapılan Kuran Kursu öğreticilik sınavında Türkiye birincisi yine bizim kursumuzdan çıkmıştır. Başta Kahta olmak üzere çevre il, ilçe ve yurt dışında görev alan hafızlarımızın yetişmesinde emeği geçen, büyük çaba sarf eden Merkez Kuran Kursu hocalarından Allah razı olsun. Bu noktada büyük gayretleri olmuştur. Allah hep senden razı olsun. Rabbim, hocalarımızın ve Kuran bülbüllerimizin gayretlerini arttırsın inşallah” dedi.
BİZE ULAŞIN