Kırsal Kesim KÖYDES’le Hayat Buldu

Kırsal Kesim KÖYDES’le Hayat Buldu
Köylerin Alt Yapısını Destekleme Projesi (KÖYDES) kapsamında, 2015 yılında il genelinde yapılan işlerin uygulama sonuçlarının gözden geçirilmesi amacıyla Vali Mahmut Demirtaş Başkanlığında bir toplantı yapıldı.
Valilik Toplantı salonunda yapılan toplantıya Vali Yardımcısı Levent Öztin, İlçe Kaymakamları, İl Özel İdare Genel Sekreteri Kenan Doğan, bazı kurum amirleri, il özel idare şube müdürleri ve diğer ilgililer katıldı.
Toplantıda, kırsal kesime yönelik götürülen hizmetlerde ilgili kurumların işbirliği sağlayarak, hizmette kaliteyi artırıp, hizmetin gittiği bölgenin şartlarına uygun işler yapılması konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.
“Yolu ve Suyu Olmayan Köy Kalmayacak” parolasıyla 2005 yılında hayata geçirilen KÖYDES Projesi kapsamında, Adıyaman’a 2015 yılında 9 milyon 125 bin TL ödenek tahsis edildiğini belirten Vali Mahmut Demirtaş, “Bu ödenekle bugüne kadar yol sektöründe 46 asil, 3 ek proje olmak üzere toplam 49 adet proje programa alınmıştır. İçme suyu sektöründe ise 23 adet asil proje programa alınmış, 2 adet proje bitirilerek hizmete sunulmuştur. 15 adet proje devam etmekte olup, 6 adet proje ihale aşamasındadır” dedi.
KÖYDES projeleri sayesinde Adıyaman’ın merkez köyleri ile ilçelerin en ücra yerleşim birimlerinin yol ve su problemleri ile köylere yönelik diğer hizmetlerin çözüldüğünü dile getiren Vali Mahmut Demirtaş, kırsal kesime yönelik bundan sonraki ihtiyaç ve sorunlarla ilgili olarak da imkânlar ölçüsünde ayrıca çalışmaların yapılacağını sözlerine ekledi.
Vali Mahmut Demirtaş başkanlığında yapılan toplantıda ayrıca, ilçe kaymakamlarından, ilçelerin ihtiyaç ve sorunları hakkında bilgi aldı.
BİZE ULAŞIN