Badmintonda Adıyaman Çocuk Evleri Türkiye Üçüncüsü Oldu

Badmintonda Adıyaman Çocuk Evleri Türkiye Üçüncüsü Oldu
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğünün (ÇHGM) düzenlemiş olduğu Türkiye Badmington Şampiyonası Kocaeli’nde yapıldı.
Yapılan yarışmalar sonunda Adıyaman Çocuk Evleri Müdürlüğü Türkiye üçüncüsü oldu.
Şampiyonaya, Kocaeli Vali Yardımcısı Abdullah Etil, Kocaeli ASP İl Müdürü Bekir Yümnü, Aile ve Sosyal Politikalar Genel Müdürlüğü Eğitim ve Toplumsal Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Birim Yöneticisi Ergin Balcı, gençlik ve spor il müdürlüğü temsilcileri, badminton federasyon başkanı ve temsilcileri, 45 ilde koruma ve bakım altında bulunan çocuklar ve personellerin katılımıyla başladı.
Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonunda yapılan final maçlarının ardından dereceye giren çocuk ve takımlara kupa, madalya, hediye verilmesiyle sona erdi.
Şampiyona sonucunda 1997-2000 doğumlular kategorisinde; Samsun 1. Ankara 2. Adıyaman 3. Zonguldak 4. 2001-2004 doğumlular kategorisinde; Manisa 1. Zonguldak 2. Düzce 3. Batman 4. 2005-2007 doğumlular kategorisinde; Zonguldak 1. Düzce 2. Yalova 3. Kastamonu 4. oldu.
Çocuk Evleri Müdürlüğünün başarısından dolayı büyük bir gurur duyduklarını belirten Aile ve Sosyal Politikalar Adıyaman İl Müdür Vekili Musa Şimşek, “Çocuklarımızın başarılarını görünce duygulanmamak elde değil. Sağ olsunlar bizlere her gün yeni başarılar getirmekteler. Türkiye genelinde yapılan bütün yarışmalarda hep ilk üç derecenin içerisinde yer alıyorlar. Çocuklarımızı, Hocalarını ve idarece arkadaşlarımızı tebrik ediyorum” dedi.
7 Sporcuyla Şampiyonaya katıldıklarını belirten Adıyaman Çocuk Evleri Sitesi Müdürü Bilal İzci ise, “Şampiyonada dereceye giren çocuklarımız büyük bir mücadele örneği gösterdiler.45 İl arasında Türkiye üçüncüsü olarak derece almaları bizler için sevindirici. Bizler bir Aileyiz sitemizde kalan çocuklarımızı kendi çocuklarımızdan ayırt etmiyoruz onlar bizim geleceğimiz.Sahip çıkıldığında nasıl başarılar elde ettiklerini katıldığımız bu yarışmalarda görüyoruz.Onlarla gurur duyuyoruz” dedi.
5 gün süren müsabakalara 45 ilden 380 çocuğun yanı sıra refakatçi personelle birlikte 515 kişi katıldı.
BİZE ULAŞIN