Erdem, Kahta’da HDP’ye Yüklendi

Erdem, Kahta’da HDP’ye Yüklendi
AK Parti Kahta İlçe Teşkilatı’nda düzenlenen toplantıda konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, Halkların Demokratik Partisi’ne (HDP) yüklendi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, AK Parti Kahta İlçe Teşkilatı’nın düzenlediği toplantıda yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi.
Erdem, bu bölgede seçimin zor geçmesine rağmen yine de 970 ilçe arasında Kahta’da AK Parti’nin yüzde 70 civarında bir oy alarak Türkiye geneli ilçeler arasında 72. sırada olmasının takdire şayan olduğunu söyledi.
Oyunları bozmaya devam edeceklerini belirten Erdem, “Sizler hem partimizin, bölgemizin, ülkemizin ve geleceğimizin garantilerisiniz. Sizlerin samimiyetiniz ve gayretiniz var olduğu müddetçe Allah’ın izniyle bölgemize ve ülkemize yapılan bütün oyunları bozduk. Bozmaya da devam edeceğiz. AK Parti hizmet yapmadı diyebilen bir kişi var mı? Kim söylüyorsa yalan söylüyor. Seçim döneminde HDP üzerinden AK Parti’ye yönelik bir kampanya yürüttüler. HDP’nin Sayın Genel Başkanı Demirtaş ne dedi? ’Tayyip Bey’in önünü ben keserim’ dedi. Ona öyle bir görev vermişler. Peki soruyorum Tayip Bey önü kesilmesi gereken bir adam mı? Tayip Bey bu ülkeye hizmet etti. Tayyip Bey’in önünün kesilmesi demek, hizmetin önünün kesilmesi demektir. 12 Eylül 2010’da halk oylaması yapıldı. Bu halk oylamasının yapımında HDP sandığa gitmesin diye sokağa çıkma yasağı ilan etti mi, etmedi mi? Ama bugün HDP’nin kendisi de istifade ettiği o özgürlük alanlarının genişlemesinin sebebi, 12 Eylül 2010’dur. Çünkü bunlar sorunlar çözülsün istemiyorlar. Sorunları çözerlerse ne diyecekler. Şimdi de yalan söylüyorlar. Efendim Avrupa biliyormuş AK Parti’ye yardım yapıyormuş. Yunanistan bitti. Avrupa bitti. Bir Yunanistan değil bir İtalya, bir Fransa, Yunanistan’dan çok iyi değil" dedi.
Erdem, bu bölgede ne yapıldıysa birilerine rağmen yaptıklarını kaydederek, "HDP’ye, BDP’ye rağmen yaptık. İşte Yüksekova’da ve Hakkari’de yapılan havalimanı tam 99 defa saldırıya uğradı. Biz onlara rağmen yapıyoruz. 12 Eylül 2010 halk oylaması olmasaydı Kürtçe bu kadar rahat konuşulabilir miydi? Kürtçenin önündeki engeller kalkabilir miydi? Türkçe ne kadar benim dilimse Kürtçe de o kadar benim dilimdir. Bunlar doğuştan insanların hakkı. Bu bir lütuf değil. Bugün önü kesilmesi gereken lider, Recep Tayyip Erdoğan değildir. Aksine, Kürtler için özellikle önünün açılması gereken bir liderdir. İşte 6-7 Ekim’de, Kobani olayını bahane ederek 50 kişinin ölmesine kim sebep oldu? Kobani’ye Türkiye’nin desteği olmasaydı PYD’nin orada başarılı olma şansı var mıydı? Bugün var mı, gene yok, Esed’in o güçlü olduğu dönemlerde Türkiye’ye ters düşmediği dönemlerde, Türkiye, Suriye’deki Kürtlerin avukatlığını yapıyordu. Niye vatandaştan sayılıyordu. Oysa Suriye’deki Kürtlerin kimlikleri yoktu. Bunları niye konuşmuyorlar? Kobani’deki yaralılar nereye geliyor? Türkiye’ye geliyor, Urfa’ya geliyor, Suruç’a geliyor. Gıda yardımları nereden gidiyor? Gıda yardımları da Türkiye’den gidiyor. Sonra, Türkiye’yi suçluyorlar. Bu çok yanlış ve yalan. Siz 12 Eylül 2010’da referanduma karşı direndiniz. Ama o referandum sayesinde bugün birtakım özgürlük alanları açıldı demiyor muydunuz?" diye konuştu.
AK Parti’nin yalnız Türkiye’ye umut olan bir parti olmadığını vurgulayan Erdem, şunları söyledi:
"Çünkü AK Parti tek başına iktidar olmayı kaybettiğinde, dünyada sevinenler vardı. Bu sevinenlerin başında İsrail vardı. Filistinlileri bu dünyayı dar eden İsrail’i sevindirdik. İngilizleri sevindirdik. Bu bölgede kan ve gözyaşlarının akmasını isteyenleri sevindirdik. Daha düne kadar Kürtlere Kürt kimliğini bile çok gören Esed’i sevindirdik. Görevi neymiş, Tayyip Bey’in önünü kesmekmiş. Ama şu anda yapılan kamuoyu yoklamalarında bugün seçim olsa, AK Parti tek başına iktidar olur. Birtakım yalanlarla yalnız HDP değil, CHP ve MHP’nin politikaları yalan üzeredir, iftira üzeredir. AK Parti’nin yaptığı düzenlemeler sayesinde sen kalkacaksın ’ben Türkiye partisi olacağım’ diyeceksin. Sonra da Türkiye’yi terörist devlet ilan etmek için gayret edeceksin. Böyle bir şey olur mu, Kahtalılar bunu kabul eder mi? Ondan sonra kalkacaksın koruculara ’bundan sonra burayı terk edin’ diyeceksin. Korucular tedbir alıp güvenlik sağlıyor. Güvenlik sağlayan korucuya, ’burası Kürdistan buradan defolun’ diyeceksin, hem de özgürlüğe işaret edeceksin. Ayrıca çok gaddarca insanları kovmaya kalkacaksın. İnsanımız her şeyin farkındadır ve gelecek farklı olacak."
AK Parti Kahta İlçe Teşkilatı’nda düzenlenen toplantıya; Adıyaman Belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu, Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak, AK Parti İl Başkanı Seyfettin Bilen, AK Parti Kahta İlçe Başkanı Engin Akel, Kahta Belediye Başkan Yardımcıları, Kahta Belediye Meclis Üyeleri, Kadın Kolları ve partililer katıldı.
BİZE ULAŞIN