Kur’an-ı Kerim’i Dokunarak Öğreniyorlar

Kur’an-ı Kerim’i Dokunarak Öğreniyorlar
Adıyaman Müftülüğü’nün açtığı özel sınıfta görme engelli öğrenciler, Kur’an-ı Kerim’i dokunarak öğreniyor.
Adıyaman Müftülüğü’nün 5 yıl önce görme engelliler için açtığı özel sınıfta onlarca görme engelli vatandaş, Kur’an-ı Kerim’i öğrendi. Kış döneminde görme engelli sivil vatandaşların ilgi gösterdiği kursa yaz döneminde görme engelli öğrenciler kayıt yaptırıyor.
Adıyaman Mimar Sinan Kız Kuran kursunda özel eğitimli görme engelliler hocası Hacer Uslu tarafından, görme engelli öğrencilere hem dini bilgiler veriliyor hem de Kur’an-ı Kerim öğretiliyor. Görme engelli öğrenciler Braille alfabesiyle yazılmış özel Kur’an-ı Kerim Elif-Ba’sından öğreniyor.
Adıyaman Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü, Mimar Sinan Kız Kur’an kursuna giderek, görme engellilerin aldıkları eğitimi yerinde gördü.
Müftü Mehmet Ali Öztürkçü, işetme engelliler için İmamağa Kur’an kursunda, görme engelliler için ise Mimar Sinan Kur’an kursunda eğitim verildiğini ancak bu yıl işitme engelli öğrenci kayıt yaptırmadığı için İmamağa’da ki kursun faaliyete geçmediğini söyledi.
Öztürkçü, “Bu yaz kursunda da görme engelli kardeşlerimizi unutmadık. Onlar için özel bir sınıf açtık. Onlara özel dersler veriyor. Kur’an-ı Kerim, dini bilgiler öğretiyor. Sınıf mevcutları 7-10 arasında değişiyor. Biz görme engellilerle birlikte aynı zamanda birde işitme engellilerin için daha önce bir kurs açmıştık. Oraya devam eden öğrencilerimiz vardı. Onlar mezun olunca devam eden öğrenci de bulamayınca, bizim kursumuza geçici olarak ara verildi. Ben buradan işitme ve görme efendim velilere seslenmek istiyorum. Devlet imkan tanımış, öğretici atıyor, yer tahsis ediyor, bu çocuklarımızda cahil kalmasın. Okullarında okudukları gibi Kur’an-ı Kerim-i de öğrensinler” dedi.
BİZE ULAŞIN