Kadın Hakları Ve Şiddete Dikkat Çekmek İçin Motosikletiyle Türkiye’yi Dolaşıyor

Kadın hakları ve kadına yönelik şiddete dikkat çekmek için motosikletiyle Türkiye turuna çıkan üniversite öğrencisi Gülşah Merve Yüksel, Adıyaman’a gelerek tarihi ve turistik yerlerini gezdi.
Maltepe Üniversitesi Zihinsel Engelliler Öğretmenliği 3. sınıf öğrencisi Gülşah Merve Yüksel, kadınların yaşadığı zorluklara farklı bir şekilde dikkat çekiyor. Karadeniz’den 19 Haziran tarihinde yola çıkan Gülşah Merve Yüksel, 28 il dolaşacak. Yüksel, seyahatinin 23. gününde 22. il olan Adıyaman’a geldi.
Gülşah Merve Yüksel, Adıyaman’da Perre Antik Kent, Karakuş Tepesi, Cendere Köprüsü, Arsemia Ören Yeri ve Nemrut Dağı gibi tarihi yerleri gezdi. Gittiği illerde tarihi ve turistik mekanları gezen Yüksel, Adıyaman’ın ardından Şanlıurfa’ya gidecek. Yüksel, Şanlıurfa Halfeti’de geçtiğimiz yıl 24 Temmuz’da öldürülen motorcular Engin Öksüz ve Abdullah Türk için düzenlenen programa katılacak. Programın ardından Gaziantep’e hareket edecek olan Yüksel’in seyahati İstanbul’da son bulacak.
Amacının Türk kadının sesini duyurmak olduğunu vurgulayan Gülşah Merve Yüksel, kadınların isterlerse her şeyi başarabileceklerini kaydetti.
BİZE ULAŞIN