Hayrat İnsani Yardım Derneği’nden Çocuklara Bayramlık

Hayrat İnsani Yardım Derneği’nden Çocuklara Bayramlık
Hayrat İnsani Yardım Derneği Adıyaman Şubesi tarafından Adıyaman’da 80 çocuğa bayramlık alındı.
Hayrat İnsani Yardım Derneği Adıyaman Şube Başkanı Ahmet Demir ve beraberindeki dernek yöneticileri, Suriyeli ve Adıyamanlı yardıma muhtaç çocukları giydirdi. Hayırseverlerden alınan yardımlar Hayrat İnsani Yardım Derneği aracılığıyla yerine ulaştırılıyor.
Hayrat İnsani Yardım Derneği Adıyaman Şube Başkanı Ahmet Demir konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Suriyeli ve Adıyaman’da ki maddi durumu iyi olmayan 80 çocuğumuza ayakkabısından, giyimine kadar tüm bayramlıklarını alıyoruz. Arada bir köprü olduk. Hayırseverlerin bize verdikleri emanetleri yerine ulaştırmak için ekip olarak çalışıyoruz. Allah hayırsever vatandaşlarımızın hayrını kabul etsin. Bizler birer köprüyüz. Ramazan boyunca ve Ramazan’dan öncede gıda, giyim yardımı yapıyorduk. Buradan Suriye’ye 2 Tır, un ve giyim yardımı gönderildi. Kayıtlı 100’e yakın aile var bunlara düzenli yardım yapıyoruz” dedi.
Bayramlık dağıtımında hazır bulunan Yoksul ve Kimsesizler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Şimşek ise, hayırseverlerin vasıtasıyla sevindirilen bu çocukların yüzündeki gülücüğün ve sevincin her şeye bedel olduğunu dile getirdi.
BİZE ULAŞIN