AK Parti Milletvekillerinden ’Şampiyon İlçe’ye Bayram Ziyareti

7 Haziran Genel Seçimleri’nde yüzde 90.7 oy ile AK Parti’ye destek veren Adıyaman’ın Sincik ilçesine AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın ve Adıyaman milletvekilleri bayram ziyaretinde bulundu.
2011 genel seçimleri, Cumhurbaşkanlığı seçimi ve 7 Haziran seçimindeki oy oranıyla ‘şampiyon ilçe’ diye anılan Sincik’i AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, AK Parti milletvekillerinden Adnan Boynukara, İbrahim Halil Fırat, Salih Fırat, AK Parti Adıyaman İl Başkanı Seyfettin Bilen, Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak ve AK Parti Kahta İlçe Başkanı Engin Akel ziyaret ederek partililer ve vatandaşlarla bayramlaştı.
İlçe girişinde Sincik Belediye Başkanı Mehmet Korkut, AK Parti İlçe Başkanı Şevket Öksüz, İl Genel Meclisi üyeleri ve partililer tarafından karşılanan AK Parti heyeti parti binası önünde toplanan partililerle bayramlaştı. Bayramlaşma töreninde açılış konuşmasını yapan Şevket Öksüz, herkesin Ramazan Bayramını tebrik ederek, ziyaretlerinden dolayı milletvekillerine teşekkür etti.
Belediye Başkanı Mehmet Korkut ise konuşmasında tüm partililerin bayramını kutlayarak, “Grup Başkanvekilimiz ve milletvekillerimizin ilçemize teşriflerinden büyük onur duyduk, kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Sincik’e çok özel bir ayrıcalık yaptılar, bugün Adıyaman’da saat 2’de bayramlaşma programları vardı, bu kısa süreye Sincik’i de sığdırdılar. İlçe olarak ilk Sincik’i ziyaret ettiler, kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.
AK Parti İl Başkanı Seyfettin Bilen ise yaptığı selamlama konuşmasında, “Bizim toplu olarak buraya gelmemiz boynumuzun borcu, sadece Adıyaman değil bütün Türkiye Sincik’i tanıyor. Bu ülkenin geleceğine en çok sahip çıkan ilçe burası. Toplantılara gittiğimizde gururla Sincik bizim ilçemiz diyoruz, bu gururu size borçluyuz” dedi.
AK Parti Milletvekili Salih Fırat ise herkesin bayramını kutlayarak başladığı konuşmasında, “Sincik’in bizim için ayrı bir önemi var. Ne zaman Sincik’e gelsem kendi evime gelmiş gibi hissederim. Sincik her zaman yanımızda oldu, başımızı dik etti. Ben hepinize bu güzel misafirperverliğinizden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
AK Parti Milletvekili İbrahim Halil Fırat ise, “Rahmet, bereket ve mağfiret ayı olan Ramazan ayını birlikte idrak ettik, Cenabı Allah���a hamdediyoruz ki bizi bu günlere kavuşturdu ve sizlerle buluşturdu. Sincikli hemşehrilerimiz partimize bu güzel desteği her zaman vermişlerdi, Allah hepinizden razı olsun” diye konuştu.
AK Parti Milletvekili Adnan Boynukara da partililerin bayramını kutlayarak başladığı konuşmasında, “Biz sizin desteğinizle Ankara’da bir anlam ifade etmeye çalışıyoruz, onun için size ne kadar teşekkür etsek azdır. Buraya gelemeyen yaşlı amcalarımıza, teyzelerimize bizden selam söyleyin, hayır dualarını bizden eksik etmesinler” ifadelerini kullandı.
AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın ise, şöyle konuştu:
"Bu mübarek günde, bu güzel bayram havasında, güzel Sinciklilerle birlikte olmak bizler için de en büyük onurdur, büyük bir keyiftir. Arkadaşlarımın da belirtiği gibi söz konusu Sincik olunca koşar adım geliyoruz. Sizler için ne yapsak azdır, sizlerin duası, sizlerin desteği, sizlerin katkısı yanında hakikaten biz kendimizi eksik hissediyoruz. 2011 seçimlerinde Sincik şampiyonluğa ismini yazdı, 2014 Cumhurbaşkanlığı seçiminde şampiyon ilçe yine Sincik’ti, en son 2015 seçimlerinde yine şampiyon dedi, kendi rekorlarını hep egale ettiniz. Böyle bir örnek değil Türkiye’den dünyanın hiçbir yerinde yok, dolayısıyla Sincik hizmetin en güzelini hakkediyor, hizmetin en iyisini size yapmak boynumuzun borcudur. Sincik hep milli iradeden yana oyunu kullandı, milletten gelenlere, millette hizmetkar olanlara hep destek verdi. Bütün Sincik’i yüzde yüz olarak milli iradenin temsilcisi olarak görüyorum. Burada bir miting yaptık, Sincik’in bilmem kaç katı kalabalık topladık, bu insanları zorla getiremezsiniz, bu insanları para ile de getiremezsiniz, bu dava bu insanların gönlüne taht kurmuş, Tayyip Erdoğan, Ahmet Davutoğlu bu insanların gönlüne taht kurmuş. Biz 2015 seçimlerinde hemen sonra size ilk müjdeyi verdik, sizin en büyük talebiniz şu Malatya yolu değil miydi. Söz verdik ve sözümüzde durduk, Milletvekili arkadaşlarım, Belediye Başkanı, teşkilatımız ile birlikte işi takip ettik, Bakan’ın imzasından çıktı, Sincik Malatya yolu Karayolları yol ağına alındı, Allah hayırlı mübarek etsin. Sincik bankası olmayan bir ilçe olarak bilirdik, bankamız var. Sincik’in öğretmen evi Adıyaman bölgesindeki en iyi öğretmen evlerinden biri. Halı sahası, kapalı spor salonu, okullar, yeni bir hastane binası yükseliyor, bunlar birer hayaldi. Bu son belediye seçimleri ile birlikte Sincik her ilçeyi kıskandıracak düzeyde yatırım alıyor. Burada iki dere var, bu dereleri DSİ kapsamına alıyoruz. Geçtiğimiz gün eski parayla dört trilyon para aldık mahallelerin kilitli parke taşı ve başka işleri yapılıyor. Şimdi hesabında daha harcamadığı 1.5 milyon parası var, Sincik bunu hakkediyor. Köylerimize, beldemize ve ilçe merkezimize daha çok hizmet edeceğiz."
BİZE ULAŞIN