Afyonkarahisar’da Çilyad Eğitimlerinin 10. Başladı

Afyonkarahisar’da Çilyad Eğitimlerinin 10. Başladı
Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, 112 Acil Servis personeline yönelik verilen Çocuklarda İleri Yaşam Desteği (ÇİLYAD) Eğitimleri’nin 10.’nun başladığı belirtildi.
112 Acil Serviste görev yapan personele yönelik düzenlenen eğitimlerin bu aşamasına merkez, Başmakçı, Çobanlar, Dazkırı, Dinar, Emirdağ, İhsaniye, Kızılören, Sandıklı, Sinanpaşa ve Şuhut ilçelerinden katılım gerçekleştiği kaydedildi. Gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını yapan
Sağlık Müdürü Dr. Necip Yemenici, kentin sağlık konusunda eğitim ve sağladığı imkanlar açısından oldukça iyi durumda olduğunu kaydederek, “Bu açıdan bu fırsatları iyi değerlendirmenizi istiyoruz. Oldukça iyi bir konaklama ile işinde uzman eğitimcilerin hazırladığı kurslarla bilgi ve becerinizi arttırıyorsunuz. Bu da çıktığınız vakalarda vatandaşa hizmet olarak yansıyor. Sizlerin başarısı da bu eğitimlerin gerekliliğini ve önemini ortaya koyuyor. Pratik dersler için ne gerekiyorsa da almaya çalışıyoruz. Her türlü tıbbî cihazı rahat kullanmanız, insan maketleri üzerinden hastaya doğru müdahale edebilmeniz elinizdeki bu kurs ekipmanları ile doğru orantılı artıyor. Bizler elimizdeki imkanları sizlerin her yönden donanımlı yetişmeniz için harcıyoruz. Sizlerden beklentimiz bu eğitimi en iyi şekilde değerlendirmenizdir." dedi.
Konuşmaların ardından eğitim çalışması başlarken, programın 30 Nisan’a kadar devam edileceği belirtildi.
BİZE ULAŞIN