112 Acil Servis İstasyon Sorumlularına Yönelik Koordinasyon Toplantısı

112 Acil Servis İstasyon Sorumlularına Yönelik Koordinasyon Toplantısı
Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, 112 Acil Servis İstasyon Sorumlularına yönelik koordinasyon ve bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
İl Sağlık Müdürü Dr. Necip Yemenici, Müdür Yardımcıları Dr. Deniz Fırat, Dr. İbrahim Karadağ ve Şube Müdürü Serdar Kızıl’ın koordine ettiği toplantıya merkez ve ilçelerde görev yapan 33 istasyon sorumlu katıldı. Toplantının açılışında konuşan Dr. Yemenici, 112 istasyonların ait verileri içeren sunumlarla yaptığı konuşmasında özellikle ambulansların vakaya ulaşma süresinin memnuniyet verici olduğunu belirterek, "Hasta vatandaşımıza en kısa sürede ulaşıyor olmanız bizler açısından sevindirici bir durum. En kısa sürede ulaşmanız, ulaştıktan sonra en doğru müdahaleyi yapıp yine en kısa sürede hastamızı nakletmeniz 112’nin var olma nedenidir aslında. Tüm bunlarda ihmal, aksaklık olursa toplumda ’112 Acil’ adıyla anılmamızın bir önemi kalmaz. Aldığınız eğitimler, Bakanlığımızın bizlere tahsis ettiği ambulanslar ve sizlerin de özverisiyle eskiden ’Hızır Servis’ diye de bilinen 112’lerimiz halkımızın güvendiği kurumlar arasında kalmaya devam edecektir. Bu sebeple sizlere bir kez daha teşekkür ediyoruz" dedi.
112 istasyonlarının Komuta Kontrol Merkezi ile uyumu, vakaya çıkış ve varış süreleri, nakil noktaları ve Ramazan ayı dolayısıyla alınacak tedbirler başta olmak üzere pek çok önemli konunun görüşüldüğü toplantı soru cevap şeklinde yaklaşık 4 saat sürdü.
BİZE ULAŞIN