Başkan Yurdunuseven Yılmaz’ı Kutladı

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, TBMM’nin yeni Meclis Başkanlığına seçilen partisinin Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz’a hayırlı olsun dileğinde bulunarak, “Oldukça güzel bir seçim gerçekleşti. Partimizden birisinin Meclis başkanı olması bizi sevindirdi” dedi.
Yılmaz’ın TBMM Başkanlığına laik bir kişi olduğunu belirten Başkan Yurdunuseven, demokratik bir Meclis Başkanlığı seçiminin yapıldığına dikkat çekti. Yazılı bir açıklama yayınlayarak, AK Parti’nin birlik ve beraberlik içerisinde Milletvekili İsmet Yılmaz’ı 26. Meclis Başkanı olarak seçtiğini belirten Başkan Yurdunuseven, Yılmaz’ın 258 oy aldığına işaret etti. Yurdunuseven, “Türkiye Büyük Millet Meclis (TBMM) Başkanlığına Sivas Milletvekilimiz İsmet Yılmaz bey seçildi. 1, 2 ve 3. turların ardından aday sayısının 4. turda ikiye düşmesiyle birlikte İsmet Yılmaz bey ile CHP’nin adayı Deniz Baykal bey için oy kullanıldı. 4. turda Sayın İsmet Yılmaz 258 oy alarak 26. Meclis Başkanı seçildi” diye konuştu.
AK Parti’nin fire vermeden Meclis Başkan adayını desteklediğini hatırlatan Başkan Yurdunuseven, güzel bir seçim ile İsmet Yılmaz’ın 26. Meclis Başkanı seçildiğini söyledi. Yurdunuseven, açıklamasına şöyle devam etti:
“Demokratik bir meclis başkanlığı seçimi oldu. Herkes kendi adayını destekledi. Parti olarak hiç fire vermeden tamamen kendi adayımıza oy verdik. Bir milletvekilimiz rahatsızlığı nedeniyle oylamalara katılmadı. Fakat diğer partilerden bizim adayımız bir tane oy aldı. Oldukça güzel bir seçim gerçekleşti. Partimizden birisinin Meclis başkanı olması bizi sevindirdi. Fakat bu aşamadan sonra Meclis Başkanı bütün partilerin meclis başkanıdır.”
BİZE ULAŞIN