Afyonkarahisar’da Bayram’da Vergi Denetimleri Artarak Devam Edecek

Afyonkarahisar Defterdarı Yaşar Kısa, kentte Ramazan Bayramı öncesi ve tatil boyunca vergi denetmenlerinin görev yapacağını kaydetti.
Konu ile ilgili yazılı bir açıklama yapan Defterdar Kısa, Afyonkarahisar genelinde sürdürülmekte olan yaygın ve yoğun vergi denetimlerinin Ramazan Bayramı öncesi ve bayram süresince artarak devam edeceği belirtti. Defterdar Kısa açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Ramazan Bayramı öncesi ve Bayram tatili süresince vergi denetimleri artarak devam edecek. Çok sayıda kurulacak vergi denetim ekiplerinin bizzat kendisinin koordinatörlüğünde görev yapacak.
Denetimler özellikle karayolları üzerinde bulunan dinlenme tesisleri, perakende satış yapan işletmeler, alışveriş merkezleri ile lokantalar ve otellerde yapılacak. Ayrıca bu denetimlerde bandrollü ürün izleme sistemi kapsamında bandrollü ürünlerin de kontrol edilerek, ödeme kaydedici cihazlar (pos makineleri) ile ilgili gerekli görülen tespitler yapılarak, vergi mükellefiyeti olmayanların mükellefiyet tesisi de yapılacaktır. Sigortasız işçi çalıştırılıp çalıştırılmadığının kontrol edilerek, belge düzenine uyulup uyulmadığının denetlenirken, belge düzenine uymayan mükelleflere ise gerekli cezalar kesilecektir. Vergi denetim ekipleri denetimler sırasında mükellefler ve işyerlerinde çalışan personel ile müşterilere karşı güler yüzlü, ikna edici davranış içinde olacaklardır. Müşterileri, personeli ve mükellefleri rahatsız edici ve onur kırıcı davranışlardan kesinlikle bulunulmayacaktır.”
BİZE ULAŞIN