Vali Işın STK Temsilcileriyle Kahvaltıda Bir Araya Geldi

Vali Işın STK Temsilcileriyle Kahvaltıda Bir Araya Geldi
Ağrı Valisi Musa Işın, bazı oda ve STK temsilcileriyle kahvaltıda bir araya geldi.
Sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile Ağrı’nın sorunları ve yürütülen çalışmalar üzerine sohbet eden Vali Işın, sorunların çözümünde STK’ların önemine değinerek, “Siz hem vatandaşı hem de kamu kurumlarını harekete geçirecek, teşvik edecek bir lokomotif görev görüyorsunuz. Aynı zamanda vatandaşın ya da temsil ettiğiniz meslek gruplarının sorunlarını, ihtiyaçlarını, beklentilerini iyi biliyorsunuz. Biz de toplumun her kesimiyle birlikte hareket etmeye gayret ediyoruz. İnşallah hep birlikte güzel hizmetlerin ortaya konulması için çalışacağız” şeklinde konuştu.
AĞRI’YA DOĞALGAZ MÜJDESİ
Yürütülen projeler hakkında bilgi veren Vali Işın, “300 dönümlük bir kent ormanı projesine başladık. İlimizde sosyal hayatın canlanmasına etki edecek önemli bir proje. İnşallah kısa zamanda bitirip halkımızın hizmetine sunacağız. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımız tarafından 576 konutu bitirdik ve anahtar teslimine hazır hale geldi. Doğalgaz konusunda çalışmalara başladık. İlimizin sınırları içinden geçen doğalgazdan faydalanmamak üzücü bir durum. Ama daha önce defalarca ihaleye çıkmasına rağmen, özel firmalarca yapılan araştırmalarda yeterince talep oluşmadığı tespit edilmiş. Haliyle şirketler riske girmek istememişler. Şimdi ise, biz İl Özel İdaremiz bünyesinde kurduğumuz bir şirketle bu işi gerçekleştireceğiz. Şu anda bu konudaki çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bunun sonunda başta Ağrı merkez olmak üzere, büyük ilçelerimizden başlayarak doğalgazı getireceğiz” diye konuştu.
Daha sonra Yukarı Ağadeve köyünde Eczacılar Odası Başkanı Mehmet Akbaş’ın babaannesinin taziyesine katılan Vali Işın, burada karşılaştığı çocuklarla bir süre sohbet etti. Çocuklara çeşitli hediyeler veren Vali Işın, şehir merkezine geçerek esnaf ziyaretlerinde bulundu.
Vali Işın, daha sonra bir kahvehanede oturarak vatandaşlarla çay içti.
BİZE ULAŞIN