Ağrı’da Şehir Ormanı Projesinin Temeli Atıldı

Ağrı’da Şehir Ormanı Projesinin Temeli Atıldı
Ağrı’da Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) ve Orman İşletme Müdürlüğü’nce kent merkezine yapılacak olan “Şehir Ormanı” projesinin temeli atıldı.
Kent Merkezi Gazi Mahallesinde, Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) ve Orman İşletme Müdürlüğü’nce yaptırılacak olan "Şehir Ormanı" için temel atma töreni gerçekleştirildi. Düzenlenen temel atma törenine Ağrı Valisi Musa Işın, Ağrı Belediye Eş Başkanı Sırrı Sakık, Erzurum Orman Bölge Müdürü Mehmet Salih Çetiner, Özel İdare Genel Sekreteri Cesim Gökçe, DSİ Şube Müdürü Yücel Hatunoğlu, Orman İşletme Müdürü Mustafa Albayrak ile kamu kurum ve kuruluş müdürleri katıldı. Temel atma törenin açılışında konuşan Ağrı Valisi Musa Işın, Ağrı’nın nefes alacak bir yere ihtiyacı olduğunu ifade etti. Vali Işın, “Orman İşletme Müdürlüğümüz tarafından SERKA’ya proje hazırlanmış ve bu proje de kabul edilmiştir. 6 milyon SERKA, 2,5 milyon Özel İdare tarafından tedarik edilmiştir. Ayrıca DSİ kanalizasyonla ilgili olarak 5,5 milyon değerinde proje hazırlamıştır. Bu proje ile de dere ıslahı artı üzerinde köprüler yapılacaktır. İnşallah burası faaliyete geçtiği zaman çok mükemmel olacaktır. İsmi "Şehir Ormanı" olarak geçiyor ama ben buna itiraz ediyorum. Sitemizde açacağımız anket ile buranın adını belirleyeceğiz. Bu Selahaddin Eyyubi mi, Ahmed-i Hani Hazretleri mi ya da başkası mı olur ona halkımız karar verecek” dedi.
Annelerin çocukları ile dolaşırken kimsenin tedirgin olmayacağı, yaşayabileceğimiz bir Ağrı düşündüğünü söyleyen Ağrı Belediye Başkanı Sırrı Sakık, “Bu proje ülkemize, Ağrımıza ve halkımıza hayırlı olsun. Buralarda barış yeşersin. Anneler çocukları ile dolaşırken kimsenin tedirgin olmayacağı yaşayabileceğimiz bir Ağrı düşünüyorum. Böylesi bir Ağrı’yı inşa etmekte bizim ve arkadaşlarımızın üzerine ne düşerse biz halkımızın emrindeyiz. Bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından Ağrı Valisi Musa Işın ve Belediye Başkanı Sırrı Sakık ile protokol üyeleri beton mikserinin butonuna basarak kent ormanının temelini attı.
BİZE ULAŞIN