Vali Işın İl Protokolüyle İftarda Bir Araya Geldi

Ağrı Valisi Musa Işın, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri ile ilde faaliyet gösteren meslek odaları ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
Özel bir restoranda düzenlenen iftar programına, Tugay Komutanı Tuğgeneral Mustafa Yaşar, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Rıza Sönmez, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Kemalettin Taşkın, İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İrfan Aslan, kurum müdürleri ile meslek odaları ve sivil toplum kuruluşları başkanları katıldı. Ağrı İl Müftüsü İbrahim Gemici’nin yemek duasını yaptığı programda konuşan Vali Işın, “Allah memleketimizin birlik ve beraberliğini muhafaza etsin. Bu mağfiret ayında kardeşliğimizi ve dostluğumuzu pekiştirsin. İçimizdeki kin nefret ve her ne kadar kötü sıfat varsa cenabı Allah üzerimizden kaldırsın. Memleketimizi daim etsin. Huzurumuzu daim etsin. Ülkemizin her tarafındaki, fakir olsun zengin olsun makam mevki sahibi olsun, seviyesi sosyal katmanı ve seviyesi ne olursa olsun, hepsinin arasında sevgi ve muhabbetin bu aydan itibaren oluşmasını cenabı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.
Türkiye’de bulunan 2 milyon Suriyeli ve Afganistanlı mültecilere de değinen Vali Işın, “Allah onlara da biran önce yardım etsin ve ülkelerine kavuştursun. Cenab-ı Allah bize bu zengin sofrayı nasip etti, Allah olmayanlara da versin. Memleketimizin zenginliği hepimize yeterdir. Yeter ki biz bunun kıymetini bilelim. Birbirimizi sevgi ve muhabbet ile kucaklayalım. Biz bunu becerebilirsek bu memlekette çok şükür herkese yetecek kadar aş ve iş vardır. Etrafımıza baktığımız zaman gerçekten her yer kan ve reva içerisindedir. Allah kimseyi devletsiz bırakmasın. Bu ramazan ayının hepimize sağlık mutluluk ve esenlikler getirmesini niyaz ediyorum. Allah hepinizin sofrasını Halil İbrahim sofrası eylesin. Allah ramazanınızı ve orucunuzu kabul etsin” dedi.
BİZE ULAŞIN