MAKÜ'de şenlik

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nin 7'nci Bahar ve Proje Şenlikleri, baştan sona renkli görüntülere sahne oldu

Cuma 24.05.2013
Son Güncelleme: Perşembe 23.05.2013
ABONE OL
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) 7'nci Bahar ve Proje Şenlikleri kapsamında kent merkezinde gerçekleştirilen "Bahar Şenliği Yürüyüşü" renkli geçti. Birbirinden ilginç kostümler giyen öğrenciler, ilgiyle izlendi. Müze Parkı'ndan başlayan şenlik yürüyüşü, MAKÜ şenlik alanına kadar devam etti. Öğrencilerin kendi tasarlayıp giydikleri Mitolojik, Uzakdoğu ülkeleri ve Osmanlı dönemi kıyafetleri ile çeşitli film karakterlerini yansıtan kıyafetlerin de yer aldığı yürüyüşe katılanlar büyük alkış aldı.

ZEVKLİ OYUNLAR

Bahar Şenliği etkinlikleri MAKÜ Şenlik Alanı'nda sergilenen çeşitli oyunlarla devam etti. Rektör Mustafa Saatcı, MAKÜ öğrencilerinin her zaman her şeyin en iyisine layık olduklarını vurguladı. Oyunlarda öğrenciler kadar öğretim üyeleri de keyifli dakikalar yaşadı. Hareketli müziklerle coşan öğrenciler MAKÜ yemekhanesi önünde verilen akşam yemeğini çimlerin üzerinde yiyerek günün yorgunluğunu attı.

MİNİK ÖĞRENCİLER YÜRÜDÜ
Antalya'nın Kumluca ilçesinde Okul Öncesi Eğitim Şenliği kapsamında düzenlenen kortejde 20 okulun öğrencileri yürüyüş yaptı. Anasınıflarda eğitim gören 550 öğrencinin katıldığı kortej, renkli görüntülere sahne oldu. Hükümet Konağı'ndan başlayıp Cumhuriyet Meydanı'nda sona eren korteje, Milli Eğitim Şube Müdürü Celil Çoban, okul müdürleri, öğretmenler ve veliler de katıldı. Öğrencilerin hazırladığı el işi ürünler, Cumhuriyet Meydanı'nda sergilendi.