Rekortmen hayat verdi

Antalya'da balkondan düşmesi sonucu kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşen İsmail Çağla'nın bağışlanan 2 böbreği ve karaciğeri 3 kişiye hayat verdi

Cumartesi 25.05.2013
ABONE OL
Antalya'da 1 Mart'ta kırılan organ bağışı rekoru kampanyasında organlarını bağışlayan sağlık memuru 3 kişiye can verdi. Aksu ilçesine bağlı Yurtpınar Sağlık Ocağı'nda sağlık memuru olarak görev yapan 42 yaşındaki 2 çocuk babası İsmail Çağla, oturduğu evin 3'üncü katın balkonunda dengesini kaybedip sırt üstü yere düştü. Çağla, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı. Yapılan tüm müdahalelere rağmen Çağla'nın beyin ölümü önceki gece gerçekleşti. Beyin ölümünün ardından Çağla'nın 12 yaşındaki oğlu Emirhan ile 16 yaşındaki kızı Eylem, babalarının Antalya'da "1 saatte en fazla organ bağışı Guinness dünya rekoru denemesinde" tüm organlarının bağışladığını hastane yetkililerine bildirdi.

3 ORGANI ALINDI

Gelişmelerin ardından Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Organ Nakli Merkezi doktorları İsmail Çağla'nın iki böbreği ve karaciğerini aldı. Böbreklerden biri Organ Nakli Merkezi'nde kaldı, diğer böbrek Medicalpark Hastanesi'ne, karaciğer ise Konya Meram Tıp Fakültesi Hastanesi'ne gönderildi.

BABAMIZIN VASİYETİ İDİ

Babalarının kaybetme acısını yaşayan Emirhan ve Eylem, "Babamız tüm organlarını 1 Mart tarihinde bağışlamıştı. Bize de vasiyet etmişti. Babamızın acısı başkalarına can verdiği için acımızı hafifletti. Allah kimseye böyle bir acı yaşatmasın" dedi. İsmail Çağla'nın yakınları babasının organlarını alan kişilerle tanışmak istediklerini de söyledi.