Mektupla gelen dostluk

Kumluca'nın Beykonak Sevim Öner İlkokulu öğrencileri, Eğirdir Huzurevi sakinleri ile mektup arkadaşlığı kurdu

Pazar 26.05.2013
ABONE OL
Antalya'nın Kumluca ilçesindeki Beykonak Sevim Öner İlkokulu öğrencileri, okullarındaki değerler eğitimi kapsamında, huzurevi sakinleriyle mektup arkadaşlığı başlattılar. Antalya, Eğirdir, Burdur'da bulunan huzurevlerine mektup yazan öğrenciler, huzurevi sakinlerinden geleceklerine ışık olmalarını istedi.

DUYGUSAL BULUŞMA
Öğrencilerin yazdıkları mektuplara duyarsız kalmayan huzurevi sakinleri de Beykonak Sevim Öner İlkokulu'nu ziyaret ederek kendilerine mektup yazan öğrencilerle bir araya geldi.

OKULU ZİYARET ETTİLER

Mektuplara huzurevi sakinlerinin duyarsız kalmadıklarını ifade eden Proje Sorumlusu Türkçe Öğretmeni Zeynep Sezer, "Huzurevi sakinlerinin ziyarete geldi. Öğrencilerimiz mektup arkadaşlarıyla tanıştı. Çok güzel duygu yüklü ve mutluluk içeren zaman geçirdik" dedi.

OLUMLU SONUÇ VERDİ
Eğirdir Huzurevi Müdürü Aytekin Erdoğan da öğrenciler tarafından huzurevi sakinlerine gönderilen mektupların, huzurevinde kalan insanlar üzerinde çok olumlu sonuçlar yarattığını söyledi. Erdoğan, bu tür sosyal etkinliklerin hem yaşlılar hem de gelişim çağında olan çocuklar üzerinde çok güzel etkileri olduğunu belirtti. Buluşma duygusal görüntülere sahne oldu.