Menzil'de mutlu son

Kepez belediye Başkanı Tütüncü Antalya Otogarı yanındaki Menzil Sitesi'nin 27 yıldır süren tapu sorununun çözümünde sona çok yaklaştıklarını açıkladı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 27 yıldır tapu bekleyen ve 1500'e yakın konutun olduğu Menzil Siteleri'nin hukuki probleminin çözümünde sona gelindiğini açıkladı. Tütüncü, Yeni Doğan Mahallesi'ndeki Menzil Siteleri'nde 27 yıldır yaşanan mülkiyet probleminin çözümü için 3 yıl önce başlattıkları çalışmaların neticesini alamaya başladıklarını açıkladı. Tütüncü, sitelerin tapu probleminin çözümü için konunun muhatapları olan Vakıflar İdaresi'nin temsilcilerini ve site yöneticilerini bir araya getirmişti. İki tarafın yaptığı toplantılar sonucunda, tapuların uygun bir fiyatla verilmesi yönünde anlaşma sağlandı. Kepez Belediye Meclisi de Mayıs ayı toplantısında, sitenin iskân raporu alabilmesinin önündeki imar eksikliklerini gidermek için plan tadilatını oy birliği ile kabul etmişti.

TAMAMEN ÇÖZÜLMÜŞ OLACAK
Başkan Tütüncü, Menzil Siteleri'nin iskân raporuyla ilgili hukuki problemi sona erdirmek için Ankara'ya gitti. Ak Parti İl Başkanı Mustafa Köse, Döşemealtı Belediye Başkanı Nurettin Tursun'un da eşlik ettiği ziyaretlerde Başkan Tütüncü, konuyla ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nda ilgili genel müdürlüklerde bir dizi görüşmelerde bulundu. Görüşmelere Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Menderes Türel de katıldı. Tütüncü, şunları söyledi: "Daha önce sitelerin mülkiyet problemini çözmüştük. Menzil Sitesi'nin hukuki problemleri bu dönem tamamen çözülmüş hale gelecek."

BİZE ULAŞIN