Karadeniz rüzgarı Akdeniz'de esti

Hayden Yaylaya Şenliği, Antalya'daki Karadenizlileri buluşturdu. Şenlikte hasret gideren 3 bin Karadenizli bol bol horon tepti

Salı 28.05.2013
ABONE OL
Antalya Trabzon Kültürünü Yaşatma Derneği'nin düzenlediği Hayden Yaylaya Şenliği, Antalya'daki Karadenizlileri buluşturdu. Düzlerçamı Karaman Piknik Alanı'nda gerçekleşen şenliğe yaklaşık 3 bin kişi katıldı.

RENKLİ GÖRÜNTÜLER

Bu yıl 6'ncısı düzenlenen şenliğe katılan Karadenizlilerin kemençe eşlinde horon tepmesi renkli görüntülere neden oldu. Dernek Başkanı Müslim Kahveci, Antalya içinde 10 bin Trabzonlu ve 65 bin Karadenizlinin ikamet ettiğini belirterek, şenlik vesilesiyle bir araya gelen Karadenizlilerin hasret giderdiğini söyledi.

KARADENİZ TÜRKÜLERİ COŞTURDU
Sunuculuğunu Murat Kurt'un yaptığı şenlikte, Karadenizli ses sanatçıları Hayri Yaşar Karagülle, Onay Şahin, Beşköylü Adem Ekiz, Sedat Keskin, sürpriz sanatçı Apolas Lermi, yerel sanatçılar ve Kemençe Üstadı Enver Turan-Tahsin Terzi ve Mehmet Başkan sahneye çıktı. Şenlikte, Trabzonspor ve Antalyaspor formaları da derneğe maddi katkı sağlanması amacıyla açık arttırmayla satıldı. Şenliğin Karadeniz'in yerel televizyonu Çay TV'den de canlı olarak yayınlandı.