Fethiye'de sahildeki resttaurant yıkıldı

Fethiye Belediyesi ile arasında bir süreden buyana devam eden hukuk mücadelesi sonrası çıkan tahliye kararı ile sahil bandında bulunan restaurant tamamen yıkıldı. Belediye zabıta ekipleri gözetiminde yapılan yıkım olaysız geçti.

Çarşamba 29.05.2013 00:00
ABONE OL
Fethiye'de sahil bandında bulunan Yakamoz Restaurant ile Fethiye Belediyesi tarafından bir süredir devam eden hukuk mücadelesinin ardından, tahliye kararı çıktı. Karar sonrası restaurant boşaltılarak, başka işletmeciye verilmeden Fethiye Belediyesi tarafından yıkımı gerçekleştirildi. Pazartesi günü tahliyesi gerçekleştirilen restaurant, sabah saatlerinde gelen Fethiye Belediyesi ekipleri tarafından yıkıldı. Restaurantta ait birçok malzeme bahçede beklerken, restaurant önündeki gölgeliklerin demirleri de kesilerek kaldırıldı. Akşam saatlerine kadar kepçe, kamyon ve itfaiye aracıyla süren yıkım çalışmasını sahil bandından geçen turistlerde şaşkınlıkla izlediler.

Tahliye kararı sonrası bir açıklama yapan Suat Erçetin, 'Bizim için sürpriz bir karar oldu. Adalete güveniyoruz. Yapılan yanlış bilgilendirmeler ile hukuk katledildi. Bu olay kamu gücünün art niyetli olarak kullanılmasıdır. 15 günde yıkım kararı alındı. Yargıtay'da bildiğimize göre karar en az bir yılda çıkıyor. Bizim karar ise jet hızı ile 15 günde çıktı. Buradan 50 kişi ekmek yiyordu. Bu olanları Allah'a havale ediyorum. Biz haklıyız' dedi.