Telefon tutkusuna milyon lira ödedik

Direksiyon başında cep telefonuyla konuşmaktan vazgeçmeyen onbinlerce Antalyalı karşılığında milyonlarca liralık trafik cezası ödemek zorunda kaldı

Çarşamba 29.05.2013
ABONE OL
Son 10 yılda hayatımızın vazgeçilmezleri arasına giren cep telefonları, sağladığı kolaylıkların yanı sıra bazen ölümcül hatalara sebep olabiliyor. Özellikle direksiyon başındayken cep telefonu ile konuşmak hem kendi, hem de trafikte seyir halinde olan yüzlerce masum hayatı ciddi bir tehlike ile karşı karşıya bırakıyor.

11 BİN 744 ANTALYALI CEZA ALDI

Trafik Şube Müdürlüğü ekiplerinin yıl boyunca yaptığı denetimlerin sonuçları da cep telefonlarının ayrılmaz bir parçamız olduğunu bir kez daha kanıtlıyor. Trafikte küçük bir dalgınlığın onlarca hayatı tehlikeye attığı çok kez kanıtlanmış olsa da telefona cevap verme arzusu tüm bu tehlikelerin önüne geçiyor. Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri geçen yıl yaptığı denetimlerde 11 bin 744 Antalyalının araç kullanırken cep telefonu ile konuştuğunu tespit etti. Sayıları on binlerle telaffuz edilen bu duyarsız sürücülere toplam 845 bin 568 lira para cezası kesildi.

2013'TE AZALTMADI ARTTI

2013'te bu rakamın düşmesi ümit edilirken ilk 4 ayda elde edilen veriler durumun tam tersini işaret etti. 5 bin 847 kişinin cep telefonu ile konuştuğunu tespit eden ekipler 450 bin 219 lira tutarında para cezası kesti. Antalyalılar 16 ayda 1 milyon 295 bin 787 lira ceza ödedi.