'Küçük Şeyler' yanıbaşımızda

Küçük Şeyler Anaokulu'nun Antalya'daki ilk şubesi Barınaklar Mahallesi'nde hizmete açıldı

Perşembe 30.05.2013
ABONE OL
Prof. Üstün Dökmen ve Uzm. Psk. Süleyman Hecebil tarafından kurulan Küçük Şeyler Anaokulu'nun Antalya'daki ilk şubesi Barınaklar Mahallesi'nde hizmete açıldı. Okulun Açılış kurdelesini Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilemen keserken, kurucu Dökmen ve Hecebil de bu anlamlı ana ortaklık etti.

İNGİLİZCE EĞİTİM VERİLİYOR
Bin metrekare kapalı alana sahip 5 katlı anaokullarını hizmete açan kurucu ortaklar Ayşe Uysal ve Salih Korkmazoğlu, 1 Temmuz itibariyle küçük şeylerin eğitimlerine başlayacak. 24-60 ay arası miniklerin kabul edileceği anaokulunda anadil Türkçe eğitiminin yanı sıra İngilizce eğitimlerinin de verileceğini belirten Okul Müdürü Filiz Eroğlu, "Bu eğitim gramer kalıplardan oluşan bir eğitim değil. Küçük yaşlarda yabancı dil algısının gelişmesi ve dünyayı tanıması adına oluşturulan bir program" dedi.

TEORİ VE PRATİK BİRARADA

Okulda uygulanacak eğitimlerin çocuğun gelişimine önemli katkılar sağlayacak düzeyde planlandığını söyleyen Eroğlu, "Küçük yaşlar için görselliğin ön planda olduğu kitaplar ile eğitim yapılacak. Müzik ve tiyatro her yaş grubunda olacak. Eğitim sisteminde proje temelli bir sistem uyguluyoruz. Çocuklarımız her şeyi dinleyerek ve yaşayarak öğreniyor. Teori ve pratik aynı anda ilerleyip daha sağlam temellere sahip bir eğitim alıyorlar" şeklinde konuştu.