Lösemİ kardeşlİğİ

Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası, Rixos Downtown Otel'de yabancı hasta çocukların da katıldığı açılış kokteyli ile başladı

Cuma 31.05.2013
ABONE OL
Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) tarafından düzenlenen 12'nci Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası, Rixos Downtown Otel'de gerçekleşen açılış kokteyli ile başladı. "Onlar Bizim Gerçek Kahramanımız" adı altında düzenlenen programa yabancı ülkelerden lösemi hastası ve hastalıktan kurtulan çocuklar da aileleri ile birlikte katıldı.

EŞİT İMKAN

LÖSEV Yönetim Kurulu Başkanı Üstün Ezer, LÖSEV'in kuruluş amacını misafirler ile paylaştı. Çocuklar arasında her hangi bir sınıf ayrımı olmaması gerektiğini söyleyen Ezer, "Çünkü çocuklar doğarken anne babasını seçemez. Seçme şansını verseniz her halde kimse işçi Mehmet efendini çocuğu olmak istemez. Herkes kralın kraliçenin çocuğu olmak ister. O zaman biz o çocuklara doğuşta soramadığımız için sonrasında da eşit yaşam ve eşit tedavi olma şansını vermek zorundayız. Ve Amerika'daki, Almanya'daki, İngiltere'deki çocuk hangi şartları alıyorsa burada Türkiye'deki çocuğunda aynı imkanlara sahip olması gerekir. Bizim çıkış noktamız bu oldu" dedi. Konuşmanın ardından LÖSEV'e katkı sağlayan kişi ve kuruluşlara teşekkür plaketleri verilirken, LÖSEV'e her zaman kapılarını açan Rixos Oteller Grubu'na özel bir ödül verildi.