Dünya bizi konuşacak

Uluslararası Spor Birliği (SportAccord) Kongresi Belek'te yapılacak. Kongrenin ilk gününde yapılacak kutlama kapsamında 50 kişinin katılımıyla bir koşu düzenlenecek

Uluslararası Spor Birliği (SportAccord), 'Gelişim ve Barış için Uluslararası Spor Günü'nü ilk kez yarın Türkiye'de kutlayacak. Antalya'nın Belek Turizm Merkezi'nde 6-11 Nisan tarihlerinde düzenlenecek, dünyanın en prestijli spor kongresi SportAccord Convention'ın ilk günü yapılacak kutlama kapsamında, 'Koşmak İçin Nedenin Olsun (Run for a Reason)' temalı bir koşu düzenlenecek.

50 KİŞİ KOŞU YAPACAK

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu'nun geçen yıl ağustos ayında ilan ettiği 'Gelişim ve Barış için Uluslararası Spor Günü', sporun insan hakları, sosyal ve ekonomik gelişmelere sağladığı olumlu katkıyı vurgulamayı amaçlıyor. Belek'te genç yaşlı 50 kişinin katılımıyla yarın saat 16.00'da başlayacak koşunun yanı sıra günün anlamına ilişkin çeşitli etkinlikler de düzenlenecek. Antalya Gönüllüleri Derneği de SportAccord'ın davetiyle kutlamalarda yer alacak.
BİZE ULAŞIN