Üniversitelerin tanıtım yarışı

Yükseköğretim Tanıtım Günleri ve Eğitim Fuarı 55 üniversitenin katılımıyla Antalya'da açıldı

Antalya Millî Eğitim Müdürlüğü ile Kaleiçi Rotary Kulübü'nün birlikte düzenlediği, 55 üniversitenin katıldığı "Yükseköğretim Tanıtım Günleri ve Eğitim Fuarı" Antalya Cam Piramit'te açıldı.

AÇILIŞI ÖZTÜRK YAPTI

Tanıtım Günleri'nin açılışını yapan Antalya Valisi Sebahattin Öztürk, "Biz tercihlerimizi yaparken hem bu kadar çok üniversite hem de bu kadar imkan yoktu. Maalesef sınırlı bilgilerle tercihte bulunmak zorunda kaldık. Bugün ise ülkemizde 175'in üzerinde üniversite mevcut. Böyle fuar ve etkinliklerle bütün üniversiteler hakkında bilgi sahibi olabilmek mümkün" dedi. Ülke geleceği ve devamlılığı için eğitimin önemini vurgulayan Vali Öztürk, "Antalya'da eğitim düzeyi ülkemizin birçok iline göre iyi ancak iyinin düşmanı daha iyidir. Bu nedenle amacımız bulunduğumuz yerden memnun olup bununla yetinmek olmamalı ve hep daha iyisini elde etmek için çalışmalıyız. Ayrıca sadece akademik başarının peşine düşmemeli, akademik başarının yanı sıra değerler eğitimi ile ülkemize iyi vatandaşlar yetiştirmeyi amaçlamalıyız" dedi.

ANTALYA BAŞARILI
Millî Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay Antalya'nın üniversitelere öğrenci yerleştirme başarısının Türkiye ve Akdeniz yüzdelerinin üzerinde olduğunun altını çizdi. Derslik sayısını arttırarak mevcutları azaltmayı, iyi insan yetiştirebilmeyi amaçladıklarını belirten Gülay, Antalya'da son 8 yılda hayırseverlerin toplamda 459 okul, 6978 derslik kazandırdıklarını söyledi.
BİZE ULAŞIN