CHP'liler birbirine düştü

CHP'nin eski Antalya Milletvekili Baloğlu, Büyükşehir'in kaybedilmesinin asıl sorumlusu olarak isim vermeden seçim boyunca çalışmalarını Antalya yerine Aydın'da sürdüren Baykal ve ekibini gösterdi

Mustafa Akaydın'ın, Antalya'da aldığı yenilginin ardından CHP'de kılıçlar çekildi. CHP eski Antalya Milletvekili Feridun Baloğlu, seçimin kaybedilmesinin asıl sorumlusu olarak isim vermeden, seçim boyunca Antalya yerine Aydın'da çalışmalarını sürdüren Deniz Baykal ve ekibini gösterdi. Bu seçimin kaybedilmesinde asıl sorumluların, CHP'nin seçim kampanyasına katılmayan kişiler olduğunu belirten Baloğlu, "Çok acı bir şeyi söylemek istiyorum. Cumhuriyet Halk Partisi kimliğini görmezden gelip, partisinin seçim kampanyasına katılmayan herkes, bu olumsuz sonuçtan sorumludur" dedi. Baloğlu, "Bununla kimi kastediyorsunuz?" sorusuna ise, "Kimi kastettiğimi kendileri biliyor" yanıtı verdi.

ONLARI KINIYORUM

Baloğlu bir grubun kampanya boyunca partinin mücadelesine uzak durduğunu açıkladı. Bu grubun kişiliklerini aşamadığını belirten Baloğlu, "Çok dar hesap yapanlar, yenilgiden kendi lehlerine bir pay çıkabileceğini umut edenler partilerine zarar vermiştir. Ben buna ihanet demiyorum. Çok ağır bir söz. Ama partinin mücadelesine, Cumhuriyetçi mücadeleye omuz vermeyen herkesi kınıyorum" açıklamasını yaptı. Baloğlu, seçim çalışmaları sırasında CHP için bütün gün sokakları gezmekten ayağı yarılan insanların, ayaklarını tuzlu suda dinlendirdiğini, CHP'li gençlerin gözaltına alındığını belirterek, "Ama bir bölüm insan görevini yapmadı. O görevi yapmayanları da biliyoruz. Onları vicdanlarında mahkum ediyorum ben. Yönetimle ilgili eleştirilerimizi, partimizin yasal zeminlerinde, kongrelerde yaparız. Sokaklarda yapmayız. Ama partiye bu zararı veren herkes, bunun bedelini önce kendi vicdanında ödeyecek" diyerek kendi partililerini sert bir dille eleştirdi. CHP'nin eski Antalya milletvekillerinden Yusuf Öztop da "Böyle bir sonuç hepimizi çok üzmüştür" diyerek üzüntüsünü dile getirdi.
BİZE ULAŞIN