Üniversitelilere bağımlılık eğitimi

Antalya Emniyeti, yüksekokul öğrencilerini madde bağımlılığı konusunda bilgilendirdi

Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Armağan Salih Savaş, Türkiye Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığını İzleme Merkezi (TUBİM) çalışmaları ve faaliyetleri, Gülşah Dinçer ise madde bağımlılığı, bağımlılığının zararları ve korunma yollarını Akdeniz Üniversitesi Manavgat Meslek Yüksek Okulu öğrencilerine anlattı.

1 YILDA 4 TON ESRAR

Dinçer, 2013 yılında Antalya'daki 1058 narkotik vakada 2 bin 639 kişinin yakalandığını, bunlardan 5 yüz 45 kişinin tutuklandığını kaydetti. Dinçer, 2013 yılı verilerine göre Antalya'da 4 ton 75 kilogram esrar, 20 bin 978 kök kenevir ve 25 bin draje uyuşturucu madde ele geçirildiğini dile getirdi.

İLK ADRES AMATEM OLMALI

Madde kullanan kişilerin toplumdan dışlanmaması gerektiğini ifade eden Gülşan Dinçer, "Dışlamak yerine kişiyi tedaviye ikna etmeye çalışın. AMATEM'lere başvurun, tedavi sonrasında uğraşlar edinmesini sağlayın. Boş durmak, maddeye yönelmeyi tetikler. Unutulmamalıdır ki tek kullanımda dahi çok ciddi bağımlılık yapan maddeler bulunmaktadır" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN