Yılın Polisi Fethiye'den

Fethiye'de onlarca kişinin linç etmek istediği genci tek başına kurtaran kahraman polis Hasan Kara, Türkiye'de Yılın Polisi unvanına layık görüldü

Geçtiğimiz Haziran ayında, Muğla'nın Fethiye ilçesinde bulunan Şehit Mustafa Gökdal Ortaokulu önünde, kırmızı ışıkta hız yaparak 13 yaşındaki Emre Eldemir'e kamyonetiyle çarpan ve ölümüne neden olan Rahim Turan'ın oğlu, olay yerine gelip kaza yapan aracı görünce panikle babasını sormuş, Emre'nin öfkeli yakınları bir anda bu gence tekme tokat saldırmıştı. Onlarca kişi tekme tokat döverken olay yerindeki polislerden Hasan Kara, öfkeli kalabalığın arasına dalıp genci ellerinden tek başına alıp kurtarmaya çalışmıştı. Yaklaşık 10 dakika boyunca linç edilmeye çalışılan şahsı tekme ve yumruklardan koruyan Hasan Kara, genci saldırganlardan kurtararak polis otosunun içerisine atıp olay yerinden kaçırmıştı.

GENEL MÜDÜRLÜK SEÇTİ

Fethiye Emniyet Müdürlüğü polislerinden olan Hasan Kara ile ilgili olarak o günlerde çıkan gazete ve televizyon haberlerini dikkate alan Emniyet Genel Müdürlüğü, Hasan Kara'yı, Türkiye'deki benzer olaylar dikkate alınarak, 'Yılın Polisi' unvanına layık gördü. 10 Nisan Polis Bayramında ödülünü Ankara'da düzenlenecek törenle alacak olan Hasan Kara'nın yılın polisi seçilmesi Fethiye Emniyet Müdürlüğünü de gururlandırdı.
BİZE ULAŞIN