CHP'de operasyon iddiası

CHP Genel Merkezi'nin başarısız olunan illerde operasyon yapacağı iddia edildi. Başarısızlığın faturasının il başkanlarına kesileceği ileri sürüldü

  • Akdeniz
  • Salı 09.04.2014
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçimlerden başarısızlıkla çıkan kentlerin il başkanlarını görevden alma hazırlığı içerisinde olduğu iddia edildi. İl başkanının görevden alınacağı ileri sürülen şehirler arasında Antalya da var.

YENİ MYK YENİ BAŞKAN
Öncehalk.com adlı internet sitesinin CHP kulislerine dayandırarak yaptığı haberde, yerel seçimlerden zaferle ayrılamayan Ankara, İstanbul, Antalya, Mersin ve Adana'daki başarısızlığın faturasının il başkanlarına kesildiği belirtildi. 18 Nisan'da yapılması beklenen Parti Meclisi toplantısının hemen ardından Merkez Yürütme Kurulu'nda da değişiklik beklendiği ve yeni MYK tarafından Ankara, İstanbul, Antalya, Mersin ve Adana il başkanlarının görevden alınarak, bu illere yeni il başkanları atanacağı iddia edildi.

KARA LİSTEYE GİRDİLER

CHP Genel Merkezi kaynak gösterilerek ortaya atılan iddia sonucu CHP kulislerinde büyük bir hareketlilik yaşanmaya başlandı. Antalya'da da Büyükşehir'in kaybedilmesi ve ilçelerdeki başarısız sonuçlara sebep olarak İl Başkanı Devrim Kök ve Mustafa Akaydın gösterildi. Kök ve Akaydın'ın Muratpaşa'daki aday belirleme sürecini yönetemediği ve bu nedenle Büyükşehir'de ciddi bir oy kaybına neden oldukları gerekçesiyle kara listeye girdikleri ileri sürüldü.

HATALAR ZİNCİRİ

CHP'nin Kepez gibi çok önemli bir seçim bölgesinden 3'üncü parti olarak çıkmasında da yine Kök ve Akaydın'ın tutumlarının etkili olduğu ve üst üste yapılan hataların Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun gözünden kaçmadığı belirtildi. CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal ile birlikte hareket eden CHP Antalya Milletvekilleri Yıldıray Sapan, Osman Kaptan ve Arif Bulut'un da seçimlerdeki başarısızlığın sorumlusu olarak Devrim Kök ve Akaydın'ı gösterdikleri ifade edildi. HABER MERKEZİ / ANTALYA
BİZE ULAŞIN