Ka-la-ca-ğız

Antalyaspor'u şimdiden düştü ilan edenlerin yanılacağını iddia eden Başkan Gencer, "4 maç kala 4 galibiyete ihtiyacımız olsa bile ligde kalacağız" dedi

Süper Lig'in 28 haftası geride kalırken küme düşme hattında yer alan 3 takımdan biri olan Antalyaspor'da Başkan Gültekin Gencer iddialı konuştu. Takımı şimdiden düştü ilan edenler olduğunu ancak 6 hafta sonra yanıldıklarını göreceklerini belirten Başkan Gencer, "İçinde bulunduğumuz durumdan daha kötüsü olmaz. Bir yerde patlama yapacağız. Umarım bu, Fenerbahçe maçında olur" dedi.

BU TAKIM UNUTULMAZ
Önlerinde 6 maç olduğunu hatırlatan Antalyaspor Başkanı Gencer, "Ben takıma çok güveniyorum. Değil 6 maç, 4 maçımız kalsa ve tamamını kazanmak zorunda olsak da aynı şeyi söylerim. İddia ediyorum, biz bu ligi Konyaspor'un üzerinde bitireceğiz. Tarihimizde ikinci kez kupada final oynayıp, ilk kupayı alacağız ve bu takım unutulmazlar arasına girecek" dedi.

İSTİFA EDERİZ
Kırmızı-beyazlı takımın Başkanı Gültekin Gencer, sezon sonunda genel anlamlı bir değerlendirme de yapacaklarını kaydederek, "Ligde kalıp kupada da final oynasak dahi eğer taraftar ve kamuoyu bizi başarısız görürse gerekeni yapar, istifa ederiz. Mali anlamda başarılı bir yönetimiz. Bence başarılıyız" diye konuştu.

İBRAHİM UMUT VERDİ
Antalyaspor'un deneyimli oyuncularından İbrahim Dağaşan zor bir dönemden geçtiklerini ve bütün sorumluluğun kendilerinde olduğunu söyledi. Takımın mental olarak biraz güçlü olması gerektiğini belirten İbrahim Dağaşan, fiziksel olarak kendilerini Fenerbahçe maçına hazır hissettiklerini anlattı. İbrahim, "Fenerbahçe her zaman zor bir rakiptir. Bunu kolaya çevirebilecek kişiler de bizleriz. Cesaretli oynamalıyız. Antalyaspor'u layık olduğu yere getireceğiz" dedi.

PAZAR GÜNÜ FENERBAHÇE İLE KARŞILAŞACAK OLAN ANTALYASPOR'DA 7 FUTBOLCUNUN SAKATLIĞI DEVAM EDİYOR
Antalyaspor Sağlık Kurulu Başkanı Dr. Burhanettin Çalım, sakatlığı bulunan oyuncularla ilgili bilgi verdi. Çalım, kesinlikle oynayamayacak olan tek futbolcunun Murat Duruer olduğunu ifade ederek, "Birinci derece yırtık var. Eskişehirspor ile oynanacak kupa maçına yatiştirmeye çalışıyoruz" dedi. Çalım, Joseph Boum'un oynayabileceğini, Hakan Arıkan ve Semih Şentürk'ün de oynamasına engel bir durumun kalmadığını bildirdi.

3 OYUNCU BELİRSİZ

Emrah Başsan'ın ayak bileğinde burkulmadan doğan zorlanma olduğunu, Enoh ve Insa'nın ise arka adalelerinde ödem bulunması nedeniyle forma giyemediğini belirterek, "Bu üç oyuncu ile ilgili kararı en geç Cuma günü veririz. Şimdiden oynayabilirler diyemem" dedi.

BİZE ULAŞIN