Özgün ve kendine güvenen çocuklar

Evrensel Kreş ve Gündüz Bakımevi, ilkokullara sosyal, kendini ifade edebilen ve özgüvenli çocuklar yetiştiriyor

2013 yılında kendisine özel 4 katlı binasında faaliyete geçen Evrensel Çocuk Kreşi'nin sahibi Anıl Avcı, kreş ve sundukları eğitim hakkında bilgi verdi. Evrensel Çocuk Kreş ve Gündüz Bakımevi ailesi olarak yarınlara, özgüveni tam, araştırmacı, sosyal, kendini ifade edebilen ve toplumsal değerleri benimsemiş bireyler yetiştirmeyi hedeflediklerini belirten Avcı, "Kreşimizde 2-6 yaş grubu çocuklara eğitim veriyoruz. Her çocuk kendi yaş grubuna ait sınıflarda eğitim almaktadır. Çocuklar, kendi oyuncaklarını kendileri yapmakta ve sosyal, duygusal, fiziksel gelişimleri açısından; temel eğitim programları uygulanmaktadır. Çocuklara verilen eğitimlerimizden; Drama Eğitimi, Ritim Eğitimi ve Çevre Bilinci Eğitimi ile kişilik gelişimlerine tam destek verilmektedir" diye konuştu.

TEMEL ADIMLAR

Okul öncesi eğitimin nedenine de değinen Avcı, "Okul öncesi eğitim çocukların oyun çağından çıkıp, eğitim-öğretim yaşantılarına attıkları ilk temel adımlarıdır. Bu temel adımlarını sağlam atabilmeleri, sosyal-duygusal açıdan gelişimlerini tamamlayabilmeleri okul öncesi eğitimi açısından büyük önem taşımaktadır" dedi.

KEŞFEDEREK ÖĞRENİYORLAR
Kurumlarında çocukların, gözlemleyerek, deneyerek, keşfederek ve yaşayarak öğrenmelerine yönelik etkinlikler düzenlendiğini vurgulayan Avcı, "Yaptığımız etkinliklerde çocukların yaratıcılıklarını sınırlandırmadan, kendilerini geliştirmelerini destekleyerek özgün eserler ortaya çıkarmaları için teşvik ediyoruz. Okulumuzda sunulan dil eğitimleri, özel beslenme menüsü, hijyen uygulaması, çocuklarımıza hiçbir ayrım gözetilmeksizin ve kaliteden ödün vermeden sunmakta olduğumuz hizmetlerdir. Bunlar ailelerin bizi seçmesinde en büyük etkenler. Kurum 7/24 aktif kamera sistemi ile gözetim altındadır. Kurum binası içinde ve dışında uzman bir şirkete Özel Risk Analizi yaptırılarak çocuklarımızın, kreşimize gelen velilerimizin ve çalışanlarımızın tamamı sağlık güvencesi altına alınmış risk yönetimi dahilinde bir çok standart sıkıntı ortadan kaldırılmıştır. Mevcut veli görüşleri açısından bakıldığında saygın ve sıcak ortamının yanı sıra kaliteden hiç taviz vermeyen yapımız, istikrarlı duruşumuz ve şeffaflık politikamız hep ön plana çıkmaktadır ve bu bizi daha başarılı noktalara getirecektir" dedi.
BİZE ULAŞIN