Seçim 'Hal'i vurdu

Alanya Balık Hali esnafı satışların düşmesinden dert yandı. Seçim döneminde siyasi partilerin seçim bürolarında yemek yiyen vatandaşların balık haline uğramadığını belirten esnaf, aldıkları balıkları da satamadan çöpe döktüklerini söyledi

BALIKÇILAR DERTLİ

Balık Hali esnafından Ali Nural, seçim bürolarında yemek verme döneminin sona ermesinin ardından alışverişin hareketleneceğini düşündüklerini söyledi. Son 10 gündür seçim bürolarında yemek yiyen vatandaşların balık haline uğramadığını belirten Nural, "15 Nisan'dan sonra av yasağı başlayacak. Bu tarihe kadar biraz ciro yapmayı umuyoruz" diye konuştu.

ESNAF YİNEDE UMUTLU KONUŞTU
Bir diğer esnaf Metin İtegüner, "Satışlarımız kötü durumda. Neye bağlı olduğu belli olmayan bir düşüş yaşanıyor. Seçimlerden sonra satışların artmasını bekliyorduk ama yine bir hareket yok. Müthiş bir durgunluk var. Alanya merkezde bulunan esnaf da aynı şeyleri söylüyor. Aldığımız balıkları daha satamadan çöpe döküyoruz. Görevlilerin bu konuda hassasiyet gösterip yardımcı olmaları gerekiyor" dedi. Balıkçı Doğan İlhan ise satışlarının tamamen düşmesinden yakındı. 15 Nisan'da av yasağının başlayacak olmasının kendileri için bir handikap olduğunu vurgulayan Mehmet Koku da, "30 Mart'a kadar satışların düşmesini seçime bağlıyordum. Seçimden sonra da bir şey değişmedi. İştah açıcı bir gelişme yok. 15 Nisan'da av yasağı başlayacak. Bu nedenle balık azalır. Yazın pek iştah açıcı bir gelişme olmuyor. Piyasada bu durum belli oluyor" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN