Yakılan evrak için özel ekip

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel yakılan evrakları incelemek için özel bir ekip oluşturdu. Amaç hizmetlerde aksama olmaması

  • Akdeniz
  • Cuma 12.04.2014
CHP'li eski Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve adayı Mustafa Akaydın tarafından yok edilmek istendiği iddia edilen ve Antalya Emniyet Müdürlüğü'nde incelemeleri devam eden evrakların, belediyenin arşivi olmaları nedeniyle geri isteneceği belirtildi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in talimatıyla kurulan özel ekibin belgeleri inceleyeceği bildirildi.

EVRAKLAR İNCELENECEK

Türel'in kurulması için talimat verdiği ve hukukçu, hesap uzmanı, muhasebeci, emlak uzmanları ile danışmanlarından oluşan özel ekibin evrakları inceleyeceği kaydedildi.

HİZMET AKSAYABİLİR

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin arşivi olması nedeni ile emniyetteki çalışmaların ardından geri istenecek olan belgelerin hemen incelemeye başlanacağı kaydedildi. Ekibin asıl amacının Antalyalılara sunulacak hizmetlerin kesintiye uğramaması olduğu bildirildi. Akaydın'ın yok etmek istediği belgeler arasında Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin aldığı bütçe, imar kararları ve belediye hizmetleri ile ilgili belgelerin olması nedeni ile bazı hizmetlerde aksamalara neden olabileceği ifade edildi.

BÜYÜK SUÇ İŞLENDİ

CHP'li eski başkan Mustafa Akaydın'ın evrakların önemsiz olduğu savunmasının da geçersiz olduğu kaydedildi. Belediye evraklarının 5 yıl boyunca imha edilmesinin suç olduğu gibi belediye dışına çıkarılmasının da uygun olmadığını ifade eden hukukçular, Akaydın'ın belgeleri yok ederek çok ciddi suç işlediğini belirtti.
BİZE ULAŞIN