YSK'ya itirazlar şahsi çıkar için

AK Parti Antalya İl Başkanı Köse, CHP'nin YSK'ya yaptığı itirazın Mustafa Akaydın'ın şahsi menfaatleri ile alakalı olduğunu söyledi

AK Parti Antalya İl Başkanı Mustafa Köse, CHP'nin Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) yaptığı itirazı, Mustafa Akaydın'ın koltuk hırsı olarak değerlendirdi. CHP'nin sandıkta kaybettiği seçimi masa başında kazanmaya çalıştığını aktaran Köse, "Hiçbir şekilde YSK da buna prim vermeyecektir. Böyle soyut iddialarla vatandaşın sandıktan çıkan iradesini değiştirme gibi bir şey olamaz" dedi.

ÇİFTE STANDART
Seçmenin muhtar pusulalarını belediye başkanı pusulaları ile aynı zarfa koyduğu için birçok oyun geçersiz sayıldığını ve bu hatayı gidermek için gerekli başvuruları yaptıklarını söyleyen Köse, "Biz seçim günü bu hususla alakalı bir başvuru yaptık YSK'ya. Birçok sandık görevlimizden ihbarlar gelince, özellikle bizim seçmenimizin bu yanlışları yaptığına yönelik ihbarlar gelince biz başvurumuzu yaptık. Bu oyların geçerli sayılması ile alakalı bir prensip kararı alınmasını talep ettik. Ancak bu isteğimiz olumlu karşılanmadı. CHP ise bu oyların geçersiz sayılması yönünde bir talepte bulunuldu. Tüm bunlar olmuşken Antalya'daki bu geçersiz oyların çoğunluğu bu muhtar pusulalarından kaynaklanmışken ve bu oyların çoğunluğu AK Parti'nin oyları iken CHP'nin YSK'ya yaptığı itirazı bu temele dayandırması tamamen bir çelişki. CHP, YSK'ya hem bu oylar geçersiz sayılsın diye başvuruda bulunacak hem de Antalya için bu oylar geçerli sayılsın, bu sayede bizim oylarımız artacaktır diyecek. Bu tamamen çifte standartlı bir yaklaşım. Hiçbir şekilde samimi değil ve maalesef Sayın Akaydın'ın koltuk hırsının bir tezahürü" dedi.

MESAJI ALAMADI

Akaydın'ın koltuk hırsı nedeniyle Antalya'yı zora soktuğunu ifade eden Köse, "Seçmen 30 Mart'ta çok önemli bir irade ortaya koyarak, Antalya'yı yanmaktan kurtardı. CHP'nin iddiaları, YSK'ya başvururken zaten ilçe seçim kurullarında görüşülmüş ve ret edilmiştir. Ardından İl Seçim Kurulu'nda görüşülmüş ve ret edilmiştir. Tüm bunlara karşı şimdi de YSK'ya başvurmuşlardır. Ortaya koymuş oldukları yeni bir bilgi, yeni bir argüman yoktur. Tamamen daha önce kurullarda görüşülmüş ve ret edilen hususlar ile alakalı YSK'ya başvurmaktadırlar. Bütün problem Mustafa Akaydın'ın koltuk hırsıdır. Aslında CHP tabanı da milletvekilleri de CHP örgütü de seçim sonucunu kabullenmiş ve halkın verdiği mesajı anlamıştır. Ancak Mustafa Akaydın ve CHP'nin içerisindeki bir grup hala bu mesajı almamakta direnmektedir" şeklinde konuştu.

MESAJI OKUSUNLAR

2009 seçimlerinde halkın verdiği mesajı iyi okuduklarını ve yollarına bu doğrultuda devam ettiklerini vurgulayan Köse, sözlerine şu şekilde devam etti: "2009 yılında halk Menderes Türel ve AK Parti'ye bir mesaj verdiği zaman biz bu mesajı net bir şekilde aldık. Biz seçimi kaybettikten sonra seçimde şaibe vardır demeden sonuçları kabullendik ve halkın verdiği mesajı alarak çalışmalarımıza o yönde devam ettik. 2011 ve 2014'te halkın verdiği mesajı iyi okumamız nedeniyle de vatandaşlarımız tarafından yeniden göreve getirildik. Halkın verdiği mesajı okumamak ve seçimde bir şaibe varmış gibi göstermek olsa olsa Mustafa Akaydın'ın geleceğe dair, şahsına ilişkin siyasi planlamasının bir sonucudur diye düşünüyorum. Bu CHP'nin de değil Mustafa Akaydın'ın şahsi ikbali nedeniyle ortaya koyduğu iddialardır."

MUHALEFETE ÇAĞRI
Hizmet yolunda muhalefet ile el ele çalışmayı arzuladıklarını anlatan Köse, "Büyükşehir yeni dönemine başladı. Güzel bir ortamda yeni hedefleri ortaya koyma adına ilk toplantısını gerçekleştirdi. Burada yeni büyükşehir yasası ile birlikte artık büyükşehir meclis üyelerinin de sorumluluğu arttı. Daha önce İl Genel Meclisi'nin yaptığı işleri de bu meclis yüklenmiş oluyor. CHP ve MHP gurubu ile el ele vererek Antalya'ya hizmet etmek istiyoruz. Onlardan da Antalya'ya yapılacak güzel işlerde destek bekliyoruz. Muhalefetten gelecek her öneri, her türlü eleştiri ve katkıya açık olduğumuzu ifade etmek istiyoruz. Artık seçim bitti, siyasi mücadele bitti. Artık Antalya'ya hizmet zamanı. Bu defteri de Mustafa Akaydın dışında herkes kapattı. Artık Mustafa Akaydın'ın da bir an önce kendine gelmesi ve halkın iradesine saygı göstermesi gerekiyor" dedi.
BİZE ULAŞIN