Müdür'den sert eleştiriler

Antalya Büyükşehir Belediyesi eski Gider Müdürü Arif Çetin, Facebook hesabından ağır eleştirilerde bulundu. 4 yıl önce Mustafa Akaydın'ın belediye içerisindeki CHP'lilere yönelik operasyonunda müdürlük görevinden alınarak kızağa çekilen Çetin, Antalya'da seçimin kaybedilmesinin ardından Akaydın başta olmak üzere CHP İl Başkanı Devrim Kök ve bazı isimlere mesajlar verdi.

YAZIKLAR OLSUN
Çetin'in Facebook hesabında yaptığı açıklamalar 6 ayrı bölümden oluşuyor. Çetin'in ilk mesajı CHP'nin parti tabanına oldu: "Her yönetim bağlı olduğu partiyle eş olarak kadrosunu kurar. Menderes Türel de doğru yapıyor. Mustafa Akaydın ne yaptı? CHP'lileri aldı, üniversiteyi getirdi. Tuh be yazıklar olsun. Bu adamın kazanamayacağı zaten 4 yıl önce belliydi. Yazıklar olsun. Şu an bazı insanlar mecburi izne ayırtılmış. Umarım Türel bunları tekrar geri alır. Ya Akaydın ne yaptı? Üniversite'den getirdiklerine kadrolar verip emekliliklerinde rahat bir yaşam sürmesini sağladı."

GETİRDİKLERİ YATTI
Çetin'in 'Tespitlerim' başlığıyla eleştirisinde ise şu ifadeler yer aldı: "Seçimler bitti. Eleştiriler haklı olarak devam edecektir. Deniz Baykal'a, bugün Akaydın'ı bu göreve getirdiğine kızmaktayım, ama o günün şartlarında doğru yaptığına da sizler gibi inanıyordum. Akaydın bir hataymış. Son 5 yıldır Büyükşehir'de CHP'lilere ve vatandaşa yapılanları en iyi bilenlerdenim. Hoca ve yakın ekibi, belediyede hiçbir sosyal demokrat bürokrat bırakmadı. Her yeri üniversiteden getirdiği kendi elemanlarıyla doldurup yüksek kadrolarla ihya etti.

UYSAL'A TAVSİYE
35 yıllık tecrübesi ile konuştuğunu vurgulayan Çetin, son olarak da CHP'den Muratpaşa Belediye Başkanı seçilen Ümit Uysal'a tavsiyelerde bulundu. Çetin şöyle devam etti: "1-Anlayamıyorum. CHP'den kim önerdiyse Muratpaşa'ya Meclis Üyesi yapılan eski AP'li, ANAP'lı sonra DYP'li ve MHP'ye yakın, siyasi yaşamında hiçbir solcuya faydası olmamış, bu kişi sosyal medyada 3 gündür CHP'li meclis üyelerinin yanında kendini etiketleyerek reklamını açıkça yapmaktadır. İlk yol ayırımında Ümit Uysal'dan ayrılacaktır. Tabii ki bunun yanında başkaları da var. 2- Ümit kardeşin bu meclis üyeleriyle işi zor. Aralarında düzgün ve konusuna hakim olanlar var ama gerisi koskoca boş. Bence Muratpaşa eski personeline sahip çıkarsa rahat eder.

DANIŞMAN'I ELEŞTİRDİ
Akaydın'ın danışmanlarından Yasin Karasu için de suçlamalarda bulunan Çetin, "Seçim sonrası Büyükşehir kaybı ile alakalı 'Kabahat benim' diye facebook'ta yazanlar. Siz nasıl bu kadar basitçe bir yorum yapabiliyorsunuz? Siz bu CHP ve halkla dalga mı geçiyorsunuz? Siz kendinizi o kadar büyük mü sanıyorsunuz? Yoksa ilerisi için başka düşünceleriniz mi var ? Size o kadar eleştiri yapılıyor, o eleştirilerle dalga mı geçiyorsunuz? 5 yıl içerisinde havalardaydınız. İşte sizlerin de bu yenilgide en az yüzde 25 payınız var. Öyle gezmeyin piyasada. Gelecek yönetimlere de bu bir ders olsun. Her önüne geleni...kılavuzu karga olanın burnu...." dedi.

NEFRETLE ANILACAK

CHP Antalya İl Başkanı Devrim Kök'ü de sert bir dille eleştiren Çetin, suçlamalarının bu bölümünde de şu ifadelere yer verdi: " Seçimli de seçimsiz de olsa derhal gitmeli ve aklı başında bir il başkanı olmalı. Koskoca Atatürk'ün kurduğu partinin Akaydın'ın dediği gibi il başkanı çocuk olamaz. Antalya, Devrim'i ve yanındakileri nefretle anacaktır."

BİZE ULAŞIN