Ailece kalp hastası çıktılar

Antalya'da yaşayan doğuştan kalp rahatsızlığı bulunan 1 anne ve 2 oğlu, birer yıl arayla gerçekleştirilen operasyonlarla yeniden hayata başladı

Doğuştan kalp rahatsızlığı olan bir anne ve iki oğlu, birer yıl arayla geçirdikleri ameliyatlar sonrası sağlıklarına kavuştu. Kaş ilçesi Ortabağ köyünde geçimlerini çiftçilik yaparak sağlayan Cemil ve Sabiha Erkan çifti, 2001 yılında evlendi. Aile, 2002 yılında doğan ilk çocukları Mehmet dünyaya geldikten 15 gün sonra kalbinde delik olduğunu öğrendi. Aile o dönemde maddi imkansızlıklar nedeniyle çocuğu ameliyat ettiremedi. Aile, 2004 yılında dünyaya gelen ikinci çocukları Furkan'ın da kardeşiyle aynı hastalığı olduğunu öğrenince ikinci yıkımı yaşadı. Doktorlar, iki kardeşin kalplerinin delik olmasından yola çıkarak rahatsızlığın kalıtsal olabileceğini şüphesiyle anneyi de muayene etti. Aynı hastalığı annede de belirleyen doktorlar, anne ve iki oğlunun bir an önce ameliyat edilmesi gerektiğini bildirdi. Anne Saliha Erkan ile çocukları Mehmet ve Furkan'ın kalplerindeki rahatsızlık, Doç. Dr. Süleyman Özkan tarafından, ilki 2011 yılında olmak üzere birer yıl arayla yapılan operasyonla onarıldı.

Doktora teşekkür

Kendisi ve her iki çocuğunun da sağlığına kavuştuğu için çok mutlu olduğunu dile getiren 31 yaşındaki anne Saliha Erkan, sağlıklarına kavuşmalarını sağlayan Doç. Dr. Süleyman Özkan'a teşekkür etti.

BİZE ULAŞIN