Arap turizm elçileri Manavgat'ı beğendi

Antalya bölgesinin en güçlü turizm bölgesi Manavgat'a Arap turistlerin de gelmesi için ön hazırlık yapıldı. Acenteler ilçede gezi yaptı

Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Air Arabia'nın desteği, Mardan Palace ile Kesit Tur'un sponsorluğunda düzenlenen tanıtım turunda Birleşik Arap Emirliği (BAE) tanıtım turu, Antalya'nın Manavgat ilçesinde incelemelerde bulundu. Turun Manavgat bölümü BAKA MATSO işbirliği ile gerçekleşti. Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) ve Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı'nın (BAKA) işbirliği Manavgat'a gelen 9 kişilik tur operatörleri ile basın mensuplarından oluşan Birleşik Arap Emirlikleri heyeti, Manavgat Şelalesi'ni gezdi.

GÖKYÜZÜYLE YARIŞIYOR
7 seyahat acentesi yetkilisi ile 2 editörden oluşan BAE heyeti, şelaleyi gezdikten sonra hatıra fotoğrafı çektirdi. Heyete Manavgat hakkında bilgiler veren Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu, ilçeye yılda yaklaşık 5 milyon turistin geldiğini ifade etti. Bulgurlu, ilçe için, 'Gökyüzünün mavisiyle yarışan yeryüzü' ifadesini kullandı.

DİREKT UÇUŞ BAŞLIYOR
MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, 29 Temmuz'dan itibaren Air Arabia tarafından Körfez bölgesinden Antalya'ya direkt uçak seferleri düzenleneceğini belirterek, "Direkt uçuş olmadığı için bugüne kadar Antalya'ya Arap turist getirmiyorlardı. Artık Antalya ve Manavgat'a gelmek isteyen turistler uçakla yaklaşık 3,5 saatte Antalya'da olacak" dedi. BAKA Antalya Koordinatörü Alaattin Özyürek ise artık Arap turistleri Antalya bölgesinde çok daha sık görebileceğimizi söyledi.
BİZE ULAŞIN