Engelliler kanatlandı

  • Akdeniz
  • Pazartesi 15.04.2014
Antalya'da Muratpaşa Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezi, Akdeniz Üniversitesi ve Türkiye Engelliler Derneği tarafından gerçekleştirilen 'Farkındalığa Kanat Açmak' projesi ile engelliler çok farklı bir deneyim yaşadı. 12 engelli Adrasan'da yamaç paraşütü yaptı. Gökyüzünde süzülen ve özgür anlar yaşayan engelliler "En özgür olduğumuz yer gökyüzü ve su. Harika bir deneyim yaşadık" dedi. Adrasan Karaöz'de yaklaşık 1000 metre yükseklikten profesyoneller eşliğinde uçan engelliler havada yarım saat kaldı. Eşsiz manzara eşliğinde unutamayacakları anlar yaşayan engelliler en çok da özgür oldukları için mutlu olduklarını dile getirdiler.

UÇUŞ SONRASI MANGAL
Antalya Engelliller Derneği Başkanı Mehmet Karavural, plansız yapılaşma ile karada yaşadıkları engellerin gökyüzünde olmaması nedeniyle ilk defa özgür olduklarını söyledi ve "Engelliler olarak özgürlük hakkımızı istiyoruz" mesajını verdi... Engelliler, yamaç paraşütü sonunda mangal partisiyle günü tamamladı

FARKLI BİR DENEYİM YAŞADILAR
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, proje ile bedensel, işitme ve yürüme engeli olan vatandaşlara farklı bir deneyim yaşatmak ve onların engelleri aşmasını sağlamayı amaçladıklarını söyledi.

BİZE ULAŞIN