Evlada son bakış

Antalya'da 2.5 yaşındaki Hüseyin Çal, ailesiyle birlikte gittiği piknikte atıl durumdaki 60 tonluk sulama havuzunda boğularak can verdi. Hüseyin, ailenin 10 yıl sonra kavuştuğu tek çocuklarıydı

Antalya'da 2.5 yaşındaki Hüseyin Çal, ailesiyle birlikte gittikleri piknikte 30 metre uzaktaki 60 tonluk kullanılmayan 7 metre derinliğindeki havuza düşerek feci şekilde can verdi. Minik Hüseyin'in Osman-Şerife Çal çiftinin 10 yıllık arayıştan sonra dünyaya gelen tek çocukları olduğu öğrenildi. İstanbul'da geçtiğimiz hafta komşularının kullanılmayan için su dolu havuzunda yaşamını yitiren 7 yaşındaki Pamir Dikdik'in ardından Antalya'da da kullanılmayan üstü açık korumasız havuzda minik Hüseyin'in boğularak hayatını kaybetmesi havuz ihmallerini gündeme getirdi. Çal ailesi başka canların yanmaması için sorumlular hakkında mahkemeye başvuracak Çal ailesi, Antalya'da Merkeze bağlı Aşağıkaraman köyü yakınındaki Boynuzalanı Mevkii'ne komşularıyla birlikte pikniğe gitti. Hareketli olan minik Hüseyin, annesi Şerife Çal ile birlikte oyun oynadı. Anne namaz kılmaya başladığı sırada Hüseyin çevrede oyuna daldı ve saat 15.00 sularında kayboldu. Paniğe kapılan anne piknik yaptıkları yerin 30 metre uzağında içi su dolu havuzu gördü. Durumu güvenlik güçlerine bildirdi. Bölgeye jandarmayla birlikte sağlık ekipleri geldi.

HAVUZ BOŞALTILDI

Bölgeye ulaşan güvenlik güçleri ve itfaiye içi su dolu kullanılmayan havuzda arama çalışması başlattı. İtfaiye ekibi 7 metre derinliğindeki havuzdaki suyu tahliye edince Hüseyin'in cansız bedeni ile karşılaştı. Oğulları Hüseyin'in cesedinin havuzda olduğunu öğrenen Şerife ve Osman Çal çifti sinir krizleri geçirdi.

10 YIL SONRA GELDİ

2.5 yaşındaki Hüseyin Çal'ın ardından acı bir gerçek ortaya çıktı. Kasap dükkanında çalışan Osman Çal'ın yıllardır çocuk sahibi olamadıkları için eşiyle birlikte 10 yıldır çare aradıkları ortaya çıktı. Öğretmen olan dayı Hakan Kaya, yeğeninin 2 yaşından sonra konuşmaya başladığını belirterek, "Allah kimseye böyle bir acı yaşatmasın. Hüseyin çok hareketli yerinde duramayan bir çocuktu" diye konuştu.

BIRAKMADI

Baba Osman Çal, Antalya Adili Tıp Kurumu morgundan Hüseyin'in cansız bedenin alınırken gözyaşlarına boğuldu. Oğluna son kez bakan acılı baba Hüseyin'in kırmızı naylon torbaya konmuş giysilerini hiç bırakmadı. Hüseyin, Fatih Mahallesi'nde gözyaşları arasında toprağa verildi.

BAŞKA CANLAR YANMASIN DİYE
İstanbul'da geçtiğimiz hafta 7 yaşındaki Pamir Dikdik'in havuzda boğularak ölmesinin ardından 2.5 yaşındaki Hüseyin Çal'ında ölmesi aileyi alarma geçirdi. Çal ailesi hiçbir tedbir alınmadan terk edilen havuz ile ilgili sorumlular hakkında davacı olacaklarını bildirdi. Bunu başka canların yanmaması için yapacaklarını da belirten Çal ailesi, "İstanbul'da Pamir öldüğünde çok üzülüp ağlamıştık. Aynı olay bu kez bizim başımıza geldi. Oğullarımızın öldüğü havuza yetişkin insan düşse yüzme bilse bile yaşama şansı yok. Bubi tuzağından farksız" diyerek tepkilerini dile getirdiler.

BİZE ULAŞIN