Tiyatro festivali heyecanı

Tiyatro Festivali'nin 5'incisi, bu yıl 17- 27 Mayıs'ta 6 yabancı topluluğun katılımı ile yapılacak

Antalya'nın en önemli sanat festivalleri arasında yer alan Devlet Tiyatroları Uluslararası Antalya Tiyatro Festivali'nin 5'incisi, bu yıl 17- 27 Mayıs tarihleri arasında düzenleniyor. Festival organizasyonunda ön çalışmalara hız verildi.

ADANA İLE İŞBİRLİĞİ
Festival düzenleyicisi Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt, Dış İlişkiler ve Festivaller Birimi ile birlikte gittiği Adana Sabancı Uluslararası Tiyatro Festivali'ne Antalya Devlet Tiyatrosu Müdürü Selim Gürata'yı da davet etti. Bu buluşmada, Adana'daki festivale gelen yerli ve yabancı toplulukların Antalya festivaline uygunluğu gibi konular görüşülecek.

IRAK VE POLONYA TİYATROLARI
Gösterimlerin Haşim İşcan Kültür Merkezi'ndeki opera ve tiyatro salonlarında yapılacağı festivalde, Antalyalı tiyatroseverlere, izleme şansları olmayan farklı gösterileri sunan bir festival repertuvarı hazırlanacak. Hangi ülkeden hangi topluluğun getirileceği, Mayıs ayı başında belli olacak. Ancak görüşülenler arasında ön koşullara uygun ülkeler topluluklar Alman, Sloven, Polonyalı, Çinli, Romenı ve Iraklı. Anlaşma sağlanırsa, ilk kez Iraklı ve Polonyalı tiyatrocular Antalya sahnesinde performans gösterecek.
BİZE ULAŞIN