CHP'de çözülmeler Gazipaşa ile sürdü

Gündoğmuş, Aksu ve Kaş'ın ardından CHP'nin Gazipaşa İlçe Başkanı Vural Görgülü ve tüm yönetim kurulu üyeleri görevlerinden istifa etti

CHP'de yaprak dökümü sürüyor. Yerel seçimlerde bekleneni veremeyen ilçe örgütlerinin yöneticileri tek tek istifa ediyor. Seçim sonuçlarının kesinleşmesi ile birlikte Gündoğmuş, Aksu ve Kaş ilçe başkanları görevlerinden ayrılmıştı. İstifa edenler kervanına Gazipaşa CHP İlçe Başkanı Vural Görgülü ile birlikte tüm yönetim kurulu da katıldı. Son 4 seçimde Gazipaşa'da CHP bayrağını dalgalandıran ilçe yönetimi 2014 yerel seçimlerinde büyük bir hezimete uğradı.

SANDIKTAN ÜÇÜNCÜ ÇIKTILAR

Başkanlığı AK Parti'ye kaptıran CHP, sandıktan 3'üncü parti olarak çıktı. 2009 yılında ilçedeki oyların yüzde 38'ini alan CHP, 30 Mart'ta isim değişikliğine gitmedi ve dönemin belediye başkanı Cem Burak Özgenç ile seçime girdi. Seçimlerden beklenmedik bir sonuç ile ayrılan ilçe yönetim kurulu CHP il başkanlığına verdikleri dilekçe ile görevlerinden istifa ettiklerini açıkladı.

SORUMLULUK GEREĞİ

Başarısız bir yönetim olmadıklarını ancak seçimlerde alınan sonucun bir gereği olarak istifa etmeleri gerektiğini belirterek görevinden ayrılan Görgülü, "Sorumluluk gereği olarak, başka yerlere de örnek olmak adına istifa ettik" açıklamasında bulundu.
BİZE ULAŞIN