Çürük stadyumda müsabaka skandalı

Tribünlerin altındaki kirişleri kırık olduğu tespit edilince futbol müsabakalarına kapatılan Antalya Atatürk Stadyumu'nda Masa Tenisi Turnuvası yapıldı. Veliler ve hakemler duruma tepki gösterdi

Antalya'da tribünlerin altındaki kirişleri kırık olduğu tespit edilince futbol müsabakalarına kapatılan Işıklar semtindeki Atatürk Stadyumu'nda Masa Tenisi Turnuvası düzenlenmesine öğrenci velileri ile bazı hakemler tepki gösterdi. Bunun skandal olduğunu belirten sporcu velileri, "Çürük raporu verilen binada yarışma düzenleniyor. Bu skandal ötesi bir durum" diyerek tepki gösterdi. Atatürk Stadyumu'nda geçen yıl 26 Mart tarihinde bir bölüm jimnastik salonuna dönüştürülmek istenirken duvar yıkılınca altında kalan 53 yaşındaki Sami Toplar adlı işçi hayatını keybetmişti. Yaşanan bu facianın ardından Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yetkilileri "Haberimiz yok. Çalışma kaçak" diyerek savunma yapmış, bir başka skandala imza atmıştı. Yıkılma tehlikesi nedeniyle futbol maçları yapılması yasaklanan bir yerde müsabaka düzenlemesinin skandal olduğunu belirten veliler, "Buraya insan girmesi bile sakıncalıyken müsabaka düzenleniyor. Bizim çocuklarımızın başına bir kaza gelse bunun hesabını kim verecek?" dediler.

MİLLİ HAKEMDEN TEPKİ

Turnuvanda görev yapan milli hakem Ahmet Öztaş da çürük olduğu için müsabaka yapılması yasaklanan bir yerde il turnuvası düzenlenmesinin skandal olduğunu söyledi. İçerde hiçbir şeyin standartlara uygun olmadığını belirten Öztaş, "Stadyum her an başımıza yakılabilir korkusu içinde maç yönetiyoruz. Antalyamıza yakışmıyor. Çocuklar elleri ayakları titreyerek maç yapıyor. Veliler ise çok tepkili" dedi.

TUVALETLER DE KİLİTLİ
Öğrenciler ve veliler müsabakaların yapıldığı yerde tuvalet sorunu yaşandığını da bildirdi. Müsabakaların düzenlendiği yerin dışındaki tuvaletin kilitli olduğunu belirten veliler, "İçerde uyduruk bir tuvalet var. Ancak kullanılmıyor. Çünkü müsabakaya katılan çocukların arkasında. Gün boyu kimse giremiyor. Dışarıdaki tuvalet ise kilitli. Bazı çocuklar altına yapıyor. Bu rezilliğe son verilmeli" diyerek tepkilerini dile getirdi.

HAKSIZ PARA ALIYORLAR
Öztaş, müsabakalara görevli olarak yazılan İl Spor Müdürlüğü görevlilerinin gelmedikleri halde yevmiye aldıklarını da iddia etti. Bunun yıllardır böyle olduğunu belirten Öztaş, "Bu yeni bir şey değil. Yıllardır müsabakaya görevli olarak kendini yazdırıyor, Federasyon'dan parasını alıyor, müsabakaların yapıldığı yere bile uğramıyorlar. Bu haksız kazançtır" iddiasında bulundu.

BİZE ULAŞIN