Hoşgörünün kenti Antalya

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Akdenizli parlamenterlerden, hoşgörü kenti Antalya'nın elçileri olmalarını istedi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, insan hakları ve mülteciler konusunun ele alındığı Akdeniz Parlamenter Asamblesi'nin 3. Daimi Komite toplantısında konuştu.

MÜLTECİ GÖÇÜ VAR

Türel, Türkiye'nin artık mülteci ihraç eden değil, mülteci göçü alan ülke konumunda olduğunu söyledi. Başkan Türel "Antalya bir barış, kardeşlik, hoşgörü şehridir. Antalya Kazakistan'dan Finlandiya'ya, Ürdün'den İngiltere'ye kadar çok sayıda ülkeden 50 binden fazla kişinin ev alıp yerleştiği bir ildir" dedi.

ELÇİMİZ OLUN

Başkan Türel konuşmasının sonunda katılımcılara seslenerek Antalya'yı ikinci evleri olarak görmelerini istedi. Türel, "Bugün Antalya otellerinde İsrailli, İranlı, Filistinli, Mısırlı, Rus, Avrupalı, Türk, Yunan her milletten insan birlikte tatil yapıyor. Böyle bir turizme ev sahipliği yapan Antalya her tür uluslararası işbirliği platformuna da ev sahipliği yapmaya hazırdır. Sizlerden, gönüllü Akdeniz elçileri olarak, bu konuda destek bekliyorum" dedi.
BİZE ULAŞIN