Uğur UĞURAL: Tam zamanı

Sağlığı değerli fit atletik yaşam dostları. Merhaba cennet Antalyamızın yüreği güzel ruhu güzel kalbi güzel sağlığı değerli SABAH Akdeniz okurları.
Müthiş bir yazı dizisine başlıyoruz.
Sıkı durun! Artık sahaya iniyoruz.
Havalar ısınıyor. Yaz mevsimi kapıda demedi demeyin. Plaj formu için fazla zamanımız kalmadı. O halde şimdi harekete geçelim.
Fit plaj vücudu için beslenme çantamızda neler olması gerekiyor?
Kardiyo egzersizleri öncesi hangi besinleri kombine edip yağ yakımını tetikleriz?
Bu hafta bu soruların cevabını veriyoruz… Önümüzdeki haftalarda yağ yakıcı beslenme teknikleriyle birlikte spor kulübü, park, ev ve ofis antrenmanlarını sizlerle paylaşacağız. Pratik, lezzetli fitness tutkunu onlarca fit tarif onlarca egzersiz bu sayfada sizleri bekliyor olacak.
Bu süre zarfında oluşacak hedef yağ kaybı oranımızın hafta başına en kötü şartlarda yarım kiloyu bulacağını düşünürsek kusursuz bir yaz için her şey elinizin altında. Forma girmek için yapmanız gereken tek şey okumak ve uygulamak.
Öncelikli kuralımız şu; kardiyo egzersizlerinden en az 3 saat, güç egzersizleri içinse en az 1 saat önceden ''doğru öğünleri'' yapmış olmanız gerekiyor. Bu doğru öğünleri tüm detaylarıyla önceki yazılarımızda işlemiştik.
Her iki durumda dahi değişmeyen tek şey az sonra okuyacaklarınız olacak.
Fit plaj vücudu için beslenme çantanızdan yeşil çay, limon ve tarçını eksik etmeyin. Limonlu yeşil çaydaki EGCG adlı biyolojik öğe yağ yakımını zirve yapar. Tarçın ise kan şekerinizi düşürdüğünden yağlar vücudunuzda barınamaz hale gelir. Küçük farklılıkla büyük avantaj. Egzersizden yarım saat önce içeceğiniz limonlu yeşil çay ve bir çay kaşığı toz tarçın akan her damla terin ve saniyenin karşılığını size fazlasıyla verecek.
Ertesi gün bunu şekersiz sert kahve ile bir dilim ananası beraber alarak değiştirin. Kilogram başına en fazla 10 miligram kafein ile harika bir antrenman çıkarırsınız. Ananasta bulunan protein mayası, tüm vitamin ve 16 doğal mineral ince bir bel ve düz bir karnın garantisidir. Sonraki gün bir bardak biberiye veya kekik çayı ile bir çay kaşığı toz zencefili kombine ederek tekrar değişiklik yapın. Biberiye ile bedeninizdeki fazla toksinleri atar incelirsiniz.
Kekik ise hem antioksidan hem antiseptiktir ve yağları parçalar. Bilinçli sporcunun vazgeçilmezidir kekik.
Vücudun enerjiyi düzenlemesi için kortizol hormonuna ihtiyacı var ama bu hormonun fazlası ne oluyor biliyor musunuz?
Bel çevrenizde yağ. İşte zencefilde bu hormonun seviyesini dengeliyor.
Çözüm; bakıp görmeniz için elinizin altında ve şuan burada size sunuluyor.
Form için önce boğazımızdan nelerinne zaman- ne kadar geçtiğine bakacağız.
Vücut eşsiz bir makinedir. Doğru yakıtla istediğiniz kadar uzağa gidebilirsiniz.
Egzersizden yarım saat önce tüketeceğiniz bu benzersiz kombinasyonlar metabolizmanızı hızlandırarak egzersiz esnasında hem yağ yakmanızı sağlayacak hem de sizi baştan aşağı yenileyecek.
Değerli dostlar; vücut hem besinde hem de egzersizde değişikliği çok sever. Onu şaşırtın. Vücudu yapan yaşamı şekillendiren aklınızdır. Manevi amacınızın ne olduğunu yalnızca ''siz'' belirleyebilirsiniz. Bu başarı bu gurur yanlızca aşk ve tutkuyla ilgilidir. Konu her ne olursa olsun...
Fit plaj vücudu için beslenme çantanızdaki yağ yakıcılar artık hazır.
Ama o çantaya ileriki günlerde daha pek çok muhteşem besin girecek. Haftaya ter atmaya başlıyoruz. Birbirinden etkili salon egzersizleriyle beraberiz.
Sağlık ve sevgiyle kalın.

BİZE ULAŞIN