Büyük tura yakışan start

50. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu dün başladı. 20 takımdan 154 sporcunun mücadele ettiği ilk turda finişi ilk gören Cavendish oldu

50. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, 20 takımdan 154 sporcunun katılımıyla Alanya'da başladı. Atatürk Anıtı önünde başlayan turun startını Alanya Kaymakamı Erhan Özdemir, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ile Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu birlikte verdi. Sporcular, turun ilk gününde Alanya-Gazipaşa- Alanya etabında 141 kilometre pedal çevirdi.

FİNİŞİ CAVENDISH GÖRDÜ

50. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun ilk etabını dünya yol bisikletinin gelmiş geçmiş en iyi sprinteri olarak bilinen, Omega Pharma-QuickStep takımından Büyük Britanyalı Mark Cavendish kazandı. Tur'un favorisi olarak gösterilen Cavendish, Türkiye'de yarıştığı için mutlu olduğunu belirterek, "Kendimi çok iyi hissettim ve yarış benim açımdan iyi geçti. Emeğimin karşılığını aldım" diye konuştu.

İSTANBUL'DA BİTİYOR
Bugün Alanya-Kemer (174.2 kilometre), yarın Finike-Elmalı (184.7 kilometre), Çarşamba günü Fethiye- Marmaris (124.3 kilometre), Perşembe günü Marmaris-Turgutreis (177.3 kilometre), Cuma günü Bodrum-Selçuk (183.1 kilometre), Cumartesi günü Kuşadası-İzmir (144.8 kilometre) ve Pazar günü de İstanbul-İstanbul (121 kilometre) etapları koşulacak.
BİZE ULAŞIN