THY'nin yıldızları İmecik'ten

THY'nin çok konuşulan reklam filminin yıldızları, Korkuteli'den çıktı. Minik yıldızların hedefi pilot ve oyuncu olmak

Türk Hava Yolları'nın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda yayınlanan son reklam filminin köy sahnesi çekimleri, Antalya'nın Korkuteli ilçesinde geçim kaynağı hayvancılık olan İmecik mahallesinde gerçekleştirildi. 25'inci Kristal Elma Ödülleri'nde 'En İyi Yönetmen' ödülü almasıyla tanınan Bahadır Karataş'ın yönettiği filmin diğer sahneleri ise Antalya ve Iğdır havalimanlarında çekildi. Filmde, İmecik Erkunt Traktör İlköğretim Okulu'ndan 4 çocuk başrol oynadı.

HAYALLERİ DEĞİŞTİ
Aynı köyden fotoğrafları çekilen 8 çocuk arasından seçilen 4 çocuk, hem ilgiden hem kamera karşısına geçmekten mutlu. 10 yaşındaki Elvan Büyükkursak, sınıf arkadaşları Oğuzhan Yavuz ve Nihat Küçükkursak ile 2'nci sınıf öğrencisi 8 yaşındaki Kerim Ardıç, birkaç deneme çekiminin ardından mart ayında çekilen filmdeki oyunculuk yetenekleriyle dikkat çekti. Televizyonda yayınlandıktan sonra internette de fenomen olan reklamın küçük yıldızları, filmden sonra hayallerinin de değiştiğini anlattı. İmecik'li minikler, öğretmen yerine pilot veya oyuncu olmak istiyor.

DİKKAT ÇEKİYORLAR
THY'nin reklam filminde oynadıktan sonra tüm Türkiye'nin dikkatini çeken İmecikli çocuklar normal yaşamlarında da yaptıkları çalışmalarla yöre halkının dikkatini çekiyor.

BİZE ULAŞIN